wąż

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
Blade
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2009, o 20:32

wąż

Post autor: Blade »

Witam wszystkich
mam zamiar kupić weża ale nie wiem jakiego. Może coś doradzicie ? Węża chcę kupić do 50 cm długości ! Pozdro
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: wąż

Post autor: Pablo »

Do 50 cm powiadasz z tym to może być problem.
Ja ze swojej strony dla początkującego mogę Ci polecić niżej wymienione gatunki:
- Wąż zbożowy (Pantherophis guttatus) max 130-140 cm.
- Wąż mleczny (Lampropeltis triangulum sinaloe) max 100 cm.
- Wąż królewski (Lampropeltis getula Linnaeus max 180 cm, ale przeważnie do 150 cm.
- Wąż tajwański (Orthriophis taeniurus friesi) max 180-240 cm.
- Wąż mahoniowy (Boaedon fuliginosus) max 130 cm
- Coelognathus helena max 130 cm
- Wąż dwuplamy (Elaphe bimaculata) od 60 do 120 cm.

Jak byś chciał coświększego to z dusicieli polecam pytona królewskiego dorastają do około 120-130 cm. Węże przeważnie spokojne, łatwe w hodowli, tylko czasem są problemy z karmieniem.
Blade
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2009, o 20:32

Re: wąż

Post autor: Blade »

a możesz podać ceny tych węży
Awatar użytkownika
Beata91
Posty: 91
Rejestracja: 9 lut 2009, o 21:59

Re: wąż

Post autor: Beata91 »

A to już zależy od miasta, w którym chcesz kupić węża, bo ceny są wszędzie inne.
Z tego co mi wiadomo to węże zbożowe, mleczne i mahoniowe kosztują tak ok. 200-300 zł.
Ale to naprawdę wszędzie może różnie wyglądać xP
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: wąż

Post autor: badger »

z tego co wiem to zbożówkę można kupić za 50zł
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: wąż

Post autor: Pablo »

Ceny zależą gdzie mieszkasz, gdzie chcesz kupić czy w sklepie zoologicznym czy też np. przez aukcje internetowe czy może prosto od hodowcy. Dużo możliwości, duża rozbieżność cenowa
Mogę tylko podać przybliżone ceny owych gatunków:
- zbożówka, mleczny, królewski , tajwański, mahoniowy - wszystkie w granicach od 100-350 zł, oczywiście zależy od odmiany bo zbożówka może kosztować nawet 400 zł.
- Pyton królewski młode gdzieś 300-500 zł.
Blade
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2009, o 20:32

Re: wąż

Post autor: Blade »

ja mieszkam w Jastrzębiu Zdroju może ktoś bedzie wiedział gdzie leży taka dziura a możecie jeszcze powiedzieć ile bedzie kosztowało terarium z całym wyposażeniem do takiego węża ?
Awatar użytkownika
Beata91
Posty: 91
Rejestracja: 9 lut 2009, o 21:59

Re: wąż

Post autor: Beata91 »

Czasem terrarium kosztuje więcej niż sam wąż jeśli chce się dać mu odpowiednie warunki P
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: wąż

Post autor: Pablo »

ile bedzie kosztowało terarium z całym wyposażeniem do takiego węża ?
Tu też różnie jest ], taniej jeśli robi się u szklarza niż w sklepie zoologicznym. No i zależy jaki gatunek węża, wiadomo rozmiary, wymagania środowiskowe ect.
Hm.myślę, że w 200-300 można by założyć takie terrarium nie za duże może nawet mniej kwestia ceny samego terrarium.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: wąż

Post autor: milka.1985 »

Blade pisze:ja mieszkam w Jastrzębiu Zdroju może ktoś bedzie wiedział gdzie leży taka dziura
ja wiem gdzie leży ta dziura hehe i obawiam się, że u nas w zoologicznych sklepach węży nie kupisz, chyba, że sprowadzą ci na życzenie. z terrarium będzie lepiej. kupisz w każdym, ewentualnie spokojnie przywiozą Ci z hurtowni
Awatar użytkownika
Beata91
Posty: 91
Rejestracja: 9 lut 2009, o 21:59

Re: wąż

Post autor: Beata91 »

Ale teraz jest więcej sklepów zoologicznych, w których są zwierzeta egzotyczne więc problem nie jest taki duży jak kiedyś.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: wąż

Post autor: Pablo »

Tak, ale jest ryzyko kupowania w sklepie zoologicznym tak samo przez neta. Zanim się kupi ze sklepu powinno się najlepiej poobserwować przez około tydzień węża. Jak się zachowuje, czy jest aktywny, popytać czy normalnie je, czy je martwy czy tylko żywy pokarm bo to bardzo ważne!
Najlepiej kupuje się od hodowcy prosto, ma się wtedy pewność, że osoba w razie czego doradzi a w sklepie nie zawsze ludzie mają pojęcie.niestety.

Aaa no i koniecznie jak jest zwierzę egzotyczne objęte ochrona CITES prosić o dokumenty.
CzarnyGad
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2018, o 11:44

Re: wąż

Post autor: CzarnyGad »

zna ktoś gdzie można kupić terrarium o wymiarach 30x40x60 (dł.-szer.-wys.)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości