III rok, Katowice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: III rok, Katowice

Post autor: sternensucherin »

Serio? XD Dla mnie i wielu innych osób ta sesja była najbardziej męcząca do tej pory, ale może to akurat przez niezbyt korzystny układ bloków tuż przed sesją. Wiedza rzeczywiście już się robi sensowna i przydatna, ale wcale nie jest jej mniej, jeśli mowa o egzaminy. Szczerze mówiąc podczas tej sesji chyba zostaliśmy najgorzej potraktowani jako studenci i ludzie. Katedra patofizjologii uświadomiła nam dobitnie jak bardzo ma gdzieś studentów, dziekana i wszystkich innych(z papieżem na czele - poważnie, takie były słowa kierowniczki) i też jak bardzo nic z tym nie możemy zrobić, bo kierowniczka koniecznie musi postawić na swoim, żeby komuś coś udowodnić. Ale komu i po co?
Życzę kolejnemu rocznikowi żeby nie musiał się z nią męczyć i żeby dla odmiany o zdaniu decydowała wiedza i sprawiedliwe ocenianie niż humorki kierowniczki katedry. Chociaż powątpiewam w jakąkolwiek zmianę patrząc na podejście starostów i dziekana, która sam uważa, że nic się nie da zrobić z profesorką notorycznie łamiącą regulamin uczelni.
Awatar użytkownika
birdy
Posty: 19
Rejestracja: 29 sie 2016, o 17:22

Re: III rok, Katowice

Post autor: birdy »

sternensucherin pisze:
12 lip 2018, o 15:27
Szczerze mówiąc podczas tej sesji chyba zostaliśmy najgorzej potraktowani jako studenci i ludzie.
Po prostu to wyparłam.

Jeśli chodzi o sesje na 3 roku to jest bardzo ciężka. Może źle się wyraziłam. Egzamin z farmy był najtrudniejszym do tej pory, a przed egzaminem z patomorfy myślałam że nie da się tego nauczyć, a jak się później okazało pytania były albo bardzo proste albo z kosmosu. Jednak już minęło półtorej tygodnia od ostatniego egzaminu i oceniam sesje bardzo dobrze bo większość moich znajomych z 3 roku zdała, a z 2 nie (a jak byliśmy na 2 roku było to samo u nas).
Awatar użytkownika
TonieJa
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2017, o 17:29

Re: III rok, Katowice

Post autor: TonieJa »

Czy Szczeklik 2013 wystarczy, czy musi być nowszy? Bo udało mi się takiego dostać za darmo.
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: III rok, Katowice

Post autor: ellen100p »

Ja miałam dużego 2012 i spokojnie starcza na patofizjo bez żadnych problemów A na 4 rok możesz kupić nowszego
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: III rok, Katowice

Post autor: black-cat »

Wiem, że to wprawdzie wątek o lek na ŚUM, ale podejrzewam, że jeśli chodzi o internę to prawie wszędzie (albo nawet i wszędzie) króluje interna Szczeklika. I w związku z tym mam pytanie- korzystacie z dużego czy małego podręcznika? W który warto zainwestować?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: III rok, Katowice

Post autor: Mårran »

Ja na studiach tylko mały Szczeklik. Niestety mały jest koszmarnie napisany, dużego lepiej się czyta. Za to mały napisany po polsku i pełnymi zdaniami jest w internecie za free.
Pani Buka
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: III rok, Katowice

Post autor: sternensucherin »

Ja korzystam tylko z dużego. Sporo ludzi narzeka, że mały to pieniądze wyrzucone w błoto, bo i tak się z tego nie korzysta z powodu wspomnianego w wypowiedzi wyżej. Duży niestety sporo kosztuje, ale da się dorwać w dobrej cenie na grupach handlujących książkami (podejrzewam, że inne umedy też je mają na fb), bo są ludzie przedłużający prenumeratę na mp, w związku z tym dostają Szczekliki ze znaczną przeceną, a że nie potrzebują, to odsprzedają dalej i da radę dostać nówkę od nich za ok 150zł.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: III rok, Katowice

Post autor: black-cat »

M&#xE5rran pisze:
9 sie 2018, o 20:10
Ja na studiach tylko mały Szczeklik. Niestety mały jest koszmarnie napisany, dużego lepiej się czyta. Za to mały napisany po polsku i pełnymi zdaniami jest w internecie za free.
A gdzie jest dostępny? Na mp? Trzeba tam sie zarejestrować jako student medycyny/lekarz?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: III rok, Katowice

Post autor: Mårran »

Na stronie mp, trzeba się zarejestrować jako student medycyny/lekarz
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości