Skąd śnieg w wysokich górach?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
nonek2401
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2018, o 02:45

Skąd śnieg w wysokich górach?

Post autor: nonek2401 »

Siema, ostatnio kolega zapytał mnie jak na np. Mount Everest jest śnieg, skoro chmury są maksymalnie na wysokości 2000m? Ktoś pomoże mi znaleźć odpowiedź na to pytanie?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Skąd śnieg w wysokich górach?

Post autor: Nitrogenium32 »

A skąd pomysł, że chmury występują maksymalnie na wysokości 2000 m?
nonek2401
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2018, o 02:45

Re: Skąd śnieg w wysokich górach?

Post autor: nonek2401 »

Wujek Google tak powiedzial
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Skąd śnieg w wysokich górach?

Post autor: Nitrogenium32 »

Wikipedia twierdzi, że np. Cirrostratus występują na wysokości 6 000 - 12 000 m.
nonek2401
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2018, o 02:45

Re: Skąd śnieg w wysokich górach?

Post autor: nonek2401 »

Wikipedia twierdzi też, że nie daje ona opadów.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Skąd śnieg w wysokich górach?

Post autor: Nitrogenium32 »

Odniosłem się tylko do tego, że niektóre chmury występują powyżej wysokości 2 000 m. Jeśli zaś chodzi o przyczynę występowania śniegu w górach - wydaje mi się, że chodzi o to, że woda zawarta w powietrzu (wilgoć) zamarza, ponieważ temperatura powietrza maleje wraz ze wzrostem wysokości, i dlatego spada w górach śnieg. Oczywiście mogę się mylić, ale to jest jedyne rozwiązanie, na jakie wpadłem.
dzejson
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 14:37

Re: Skąd śnieg w wysokich górach?

Post autor: dzejson »

Im wyżej tym zimniej, woda się skrapla i tworzy się lód oraz śnieg. Proste chyba nie
forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2018, o 13:03

Re: Skąd śnieg w wysokich górach?

Post autor: forumowicz »

Jeśli zima jest w miarę normalna, to zazwyczaj w górach leży śnieg. To jego obecność bardzo dużo zmienia w naszym wędrowaniu. W większości naszych gór (prócz Tatr - one swoimi standardami różnią się znacznie i w tym punkcie), gdy jest go niewiele, bądź jest przedeptany, zazwyczaj nie sprawia większych problemów. (No, chyba, że buty są przemoknięte lub w ogóle nieodpowiednie.)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości