poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Bumkot »

Co myślicie o zbiorach Czarnockiego z biologii?
Cel -> lek
mst

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: mst »

IMO są bardzo dobre i zmuszają do myślenia.
Kelliz1
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2018, o 20:00

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Kelliz1 »

Czy robić bukałe czy darować sobie? mam podręczniki NE, notatki Soni Nogalskiej no i bukałe (2 czesci z roslin) i nie wiem czy opłaca sie robic wszystkie ksiazki bukały? jeszcze planuje kurs terazwiedza. Ja mam taki problem że jak mam za dużo książek z których mam sie uczyć to olewam zadania maturalne. A juz tyle razy czytalam ze ludzie robili tylko NE i jakies notatki i kupe zadann i wyszli na to ponad 80%. co myslicie
Wroclek
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2018, o 09:47

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Wroclek »

Bukała to raczej do olimpiady. Pamiętam jak ja się wzięłam za te ksiażki, po każdym dziale były pytania, a na końcu odpowiedzi do nich. Mimo tego, że zrozumiałam dany dział i się go nauczyłam nie potrafiłam odpowiedzieć na te pytania dobrze. Tyle nerwów mnie to kosztowało . Pare razy skorzystałam, ale z wybranych działów i już bez rozwiązywania tych zadań. Potrzebną wiedzę w zupełności wystarczającą znajdziesz w podręcznikach
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Cześć, Czy ktoś z was starszaki poprawia maturę, który rocznik i poprawa wasza? Skończyliście coś wcześniej? pozdrawiam
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Ja poprawiam teraz ostatni raz, bo akurat koncze mgr w tym roku. Rocznik 94, bede pisac bio i chem trzeci raz, ale pierwszego razu nie licze bo poszlam w ogole nieprzygotowana
depp
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:42

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: depp »

Również rocznik 94 . W najbliższym roku kończę studia inżynierskie na Politechnice Warszawskiej i przygotowuję się do matury z biologii i chemii. Będę podchodzić pierwszy raz. Zastanawiam się również nad poprawę matmy PR, bo miałam 88%.
To jest ostatni raz kiedy mogłabym pisać maturę w starej formule, dlatego to moja ostatnia szansa na zmianę )
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Na Twoim miejscu nie poprawiał bym matmy. Masz dużo procent. Skupiłbym się na biol chem.
depp
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:42

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: depp »

Niby tak, ale ja celuję tylko na wum, gdzie liczą 3 przedmioty. O ile jeszcze chemię miałam w LO rozszerzoną, o tyle biologię PR pierwszy raz widzę na oczy
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ja miałem chemię pp a biologię Pr.
Ale miałem tak słabe Lo i słabe liceum, że bardzo źle uczyli nauczyciele. Jakbyśmy mieli komisje na maturze z OKE albo kogoś innego tylko nie z naszych szkół to garstka by tę maturę u nas zdało.
Nie ma dobrych wybitnych uczniów. Z gimnazjum z samymi dwójami do Lo, bo Lo musieli zapełnić.
Nurse92
Posty: 6
Rejestracja: 25 sie 2018, o 10:32

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Nurse92 »

Hej
Cudownie, że znalazłam to forum, nie jestem osamotniona
Ja juz jestem po dwóch kierunkach medycznych, ratownictwo medyczne i po pielęgniarstwie, obecnie pracuje jako pigułka w szpitalu. Mam 26 lat i też mam zamiar poprawić mature rozszerzoną z biologii i napisać rozszerzoną z chemii w 2019 by dostać się na lekarski. Nie patrze na miasto i wyjątkowość danej uczelni. Chodzi mi tylko o to aby osiągnąć cel i zostać lekarzem. Spotkałam się już opinią, że mogłam to zrobić wcześniej, tylko że wcześniej nie czułam sie pewnie i na siłach, plus inne kwestie życiowe, że ułożyło się tak a nie inaczej, czego nie żałuje bo pracuje w szpitalu na wymarzonym oddziale a jestem już bogatsza w medyczne doświadczenia i wiem jak to wygląda od strony realnej i praktycznej. Po prostu potrzebowałam czasu żeby dojrzeć i odważyć się i podjąc odpowiednie kroki.

Mam kochani do Was pytanie, czy korzystacie ze starszych opracowań czy tych książek opartych juz na nowej formule, bo nie ukrywam że wracam do tego po paru latach przerwy i jeśli chodzi o chemie to zaczynam od zera i nie wiem jak to ugryźć. Ktoś może coś poleci ?:)
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Witam, kolezanke po pielegniarstwie
Kelliz1
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2018, o 20:00

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Kelliz1 »

właśnie przeczytałam ze 2019 to ostatni rok starej matury, w 2020 trzeba bedzie zdawac od nowa matme, polski i ang podstawe zeby moc pisac tez biologie rozszerzoną. Także no ostatnia szansa to ten rok Także spinamy tyłeczki Nie wiem czy zaczynać powtarzać od września ta biole może wcisne sie z tym 153 do ZG kurcze ta nadzieja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości