Używany mikroskop laboratoryjny

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
AT4Sem
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2018, o 11:37

Używany mikroskop laboratoryjny

Post autor: AT4Sem »

Witam serdecznie.
Jestem właśnie na etapie poszukiwania mojego drugiego mikroskopu. Główne założenia to:
Optyka- planachromat,
Głowica trinokularowa,
Zakres powiększeń do 600/1000x,
Cena w granicach 2000zł.

Szperając na znanym portalu aukcyjnym znalazłem ofertę która mnie zaciekawiła. Sprzęt był używany w laboratorium, posiada aktualny paszport techniczny, cenowo mieści się w przewidzianym budżecie. Nie wiadomo jednak co to jest za model, ani kto jest jego producentem (zapewne małe chińskie rączki). Może ktoś z was będzie kojarzył owy sprzęt?
allegro 7499357132

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Używany mikroskop laboratoryjny.

Post autor: Pickul »

To 100% chińczyk, cena rozsądna, ale nie jakoś szczególnie atrakcyjna.
Dopytaj jaki podział światła ma głowica, bo jak 50/50 to lipa, nie widzę
w opisie nic na temat Kohlera, pewnie nie ma - szkoda.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Używany mikroskop laboratoryjny.

Post autor: Boguslaw »

Raczej na pewno światło 50:50 (nie widać żadnego przełącznika) czyli przy dużym powiększeniu i próbie zastosowania innych technik możesz być rozczarowany, zarówno tym co widzisz i tym co fotografujesz.Dopytaj jaki rodzaj oświetlenia (żarówki)
Koehler na pewno byłby wskazany, ale nie przypuszczam :-(
Na tubusie od góry jest jakaś naklejka - poproś o zbliżenie foto.
AT4Sem
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2018, o 11:37

Re: Używany mikroskop laboratoryjny.

Post autor: AT4Sem »

Napisałem do sprzedającego, teraz pozostaje nam czekać
To może głupie pytanie, ale co konkretnie jest nie tak z podziałem 50/50?
Boguslaw Ta naklejka jak na moje oko to logo firmy sprzedającego. Wystarczy porównać z tłem fotografii.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Używany mikroskop laboratoryjny.

Post autor: planapo »

Chinczyk, w dobrej cenie. Jakby mial Koehlera to juz super.
To może głupie pytanie, ale co konkretnie jest nie tak z podziałem 50/50?
nie ma glupich pytan (: 50/50 to duze ograniczenie do fotografowania/filmowania na wysokich powiekszeniach i w innych technikach obserwacyjnych gdzie potrzeba duzo swiatla. W chinczykach z tej polki niestety nie ma opcji podzialu 100-0/0-100 czyli pozostaja inne techniki dokumentacji albo kombinowanie z nasadkami.
AT4Sem
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2018, o 11:37

Re: Używany mikroskop laboratoryjny.

Post autor: AT4Sem »

Chyba nie doczekamy się odpowiedzi ze strony sprzedającego. A szkoda, firma wyglądała na porządną
Co do głowicy z podziałem 50/50 to po namyśle stwierdzam, że taki sprzęt nadałby się idealnie do moich niecnych celów.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Używany mikroskop laboratoryjny

Post autor: Boguslaw »

Podobne z rzadka bywają na OLX do 1000 zł, ale z achromatami.
Ile warte te planachromaty nie wiem bo nie miałem, gdzieś było o nich tu na forum. Koledze może podpowiedzą -)
Co do trino 50/50 to używałem takiego czarnego od PZO MB 30. Idzie z nim żyć", ale zachwycony nie byłem i czasami trochę inektyw z moich ust leciało -)
AT4Sem
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2018, o 11:37

Re: Używany mikroskop laboratoryjny

Post autor: AT4Sem »

Rozmawiałem ze sprzedającym przez telefon, nie był on jednak w stanie udzielić odpowiedzi na moje pytania zawarte w wiadomości e-mail. Twierdził że mają aktualnie braki kadrowe i nie miał kto się tym zająć, że technik na urlopie czy coś takiego. W każdym razie zakupiłem owy mikroskop uzgadniając ze sprzedawcą, że w razie gdyby sprzęt nie spełniał moich oczekiwań to będę mógł go zwrócić.
Tak więc czekamy na paczuszkę.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Używany mikroskop laboratoryjny

Post autor: Boguslaw »

To masz bardzo dobrą opcję z tym ew. zwrotem
Powodzenia, jak Ci się uda to pokaż coś. Czym będziesz focił przez trzeci tor?
AT4Sem
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2018, o 11:37

Re: Używany mikroskop laboratoryjny

Post autor: AT4Sem »

Focił będę bezlusterkowcem. Mam swojego Samsunga NX300 który świetnie daje sobie radę z moim obecnym mikroskopem. Kwestią pozostanie tylko zdobycia odpowiedniego adaptera
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość