Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Piotrr »

wloczykij w 2016 zielona 155. szanse są marne, ale jak powtórzy się to co było w 2016? jak się wtedy poczujesz? nie tracisz nic poza 2 stówy a możesz wygrać wszystko. Mowie Ci zarejestruj się i to szybko bo to ostatni dzwonek
W końcu lekarz
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Piotrr

Co Ty się mnie tak trzepiłeś?
Nie żyjesz w moim życiu więc co Ci do tego?
Skąd wiesz, że to są marnowane lata?
A może już się hajsem dorobilem wystarczająco, że jestem wstanie sam się utrzymać na studiach i nie będę musiał wyzerac z rodziców?

Dobrze wiem, że sam miałeś problemy się dostać i kilka razy pisałeś.

Oficjalnie zakończyłem z poprawami . Nie przystępuje za rok. I wcale nie żałuję tych lat, że poprawiałem przez te kilka lat. Nie było źle. Jestem z siebie zadowolony.
Dostałem wiadomość od mamy, gdzie napisała że w tym życiu nie jest Ci dane być lekarzem i o tym zapomnij. Próbowałes nie wyszło. Możesz być z siebie zadowolony, że próbowałeś. Ale najwyższy czas obrać inna drogę i spróbować co innego. Nie ma sensu poprawiać co roku.
Dlatego ja powiedziałem sobie Nie

Zadowolony jesteś?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Piotrr »

haha z czego mam być zadowolony? &#128527 akurat co sobie ze swoim życiem zrobisz to mnie interesuje tyle co zeszłoroczny śnieg chcesz to i pisz sobie nawet 20 razy, to twoja sprawa. Robisz po prostu z siebie ofiarę losu i trochę pośmiewisko tyle. Powodzenia w życiu ☺
W końcu lekarz
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Myślę, że nie.
Czytałem takich postów więcej.
Nie drąż tematu. Temat jest już zamknięty.
Nie jestem osobą, która lubi kłótnie i nabijanie się z innych. Nie czuję się ofiarą losu, obiore inną drogę.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: avis »

Dostałem wiadomość od mamy, gdzie napisała że w tym życiu nie jest Ci dane być lekarzem i o tym zapomnij.
WTF ? Jak nie w tym życiu to kiedy? Osobiście jestem osobą niewierzącą i dla mnie jest tylko to życie i do widzenia w temacie. Jak je przeżyjesz twoja sprawa.

Wg mnie do tego zawodu się trochę psychicznie nie nadajesz. Jak na swój wiek jesteś niestabilny emocjonalnie i za bardzo podatny na sugestie innych osób. Dyrektor mówi nie, mama mówi nie, więc ty rezygnujesz. Piotrr się z Ciebie nie śmieje tylko ocenia obiektywnie a Ty się obrażasz. Obiektywna krytyka jest lepsza niż wmawianie kitu że możesz wszystko bo zmusza do myślenia czy rzeczywiście się do tego nadajęsz.
Lekarz musi mieć silną osobowość taki trochę charakter samca alfa bo szybko wysiądzie a u Ciebie tego brak.

Musisz zrobić sobie rachunek sumienia z przygotowań do popraw. Może źle sie do tego bierzesz, za późno, za mało zadań, nie masz wypracowanego automatyzmu, nie masz utrwalonego materiału itp.
Znam osoby które poprawiały kilka razy ale były na niestacjo albo poszły na kierunki zastępcze typu farma. biotech itp. i poprawiały maturę w biegu pomiędzy jednym a drugim kolokwium. Dodatkowo większości osobą brakuje kilku ptk więc podejście jest na takiej zasadzie że w tym roku może dadzą łatwiejszy arkusz, może zadania siądą i niskim kosztem energetycznym uda się poprawić.
wtornamaturzystka
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2018, o 13:39

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: wtornamaturzystka »

Osobiście uważam, że poprawianie matury po kilka razy ma sens wtedy, gdy rzeczywiście wynik idzie do góry lub brakuje kilku punktów. Jeśli po iluś próbach ten wynik dalej nie może przebić jakiejś magicznej bariery to chyba czas przemyśleć czy ten kierunek to aby na pewno to, bo dostanie się na studia to jedno, a trzeba jeszcze się jakoś na nich utrzymać.

Zawsze warto zasięgnąć opinii innych, ale należy pamiętać, że cudze zdanie to nie wyrok, tylko sugestia. Jeśli jest się pewnym swojego, to trzeba do tego dążyć, a nie zastanawiać się co ktoś sobie o nas pomyśli, bo nikt za nas tego życia nie przeżyje.

Jeśli uważasz, że masz szanse to zdawaj kolejny raz, jeśli widzisz że któryś raz z kolei twój wynik stoi w dość odległym od minimum miejscu, to chyba czas przemyśleć, czy rzeczywiście jest sens.

Sama w tym roku podniosłam wyniki o kilkanaście procent. Kilku punktów dalej brakuje, więc próbuję za rok. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy w tym roku się rekrutują albo planują następne podejścia
Alter Ego
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 15:27

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Alter Ego »

Hej! Mam 33 lata.
Od dziecka marzylam by zostac lekarzem. Jednak z przyczyn zaleznych i niezaleznych ode mnie tak sie stalo ze poszlam na pielegniarstwo. Ciagle na pielegniarstwie odczuwalam niedosyt w zakresie kompetencji i decyzyjnosci. Doksztalcalam sie i zakonczylam doksztalcanie bo nic mi to w praktytke nie daje a kase wydaje. Jestem spec.piel. anestesjologicznego i intensywnej opieki. Pracuje na bloku i OIOMie. Mysle ze bardziej stresujacego stanowiska dla piguly nie ma. Nadal marze o medycynie. Ustatkowalam sie, siedze na macierzynskim i nostalgia wrocila ze zdwojona sila:P Sa tutaj mamuski moze ktorym sie udalo? I jakos godza bycie zona,matka i studentka med? Topic zalozony pare lat temu widze, to moze sie ktorejs udalo?:)
Verill
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2018, o 15:07

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Verill »

Jest na yt taka dziewczyna, która jest bodajże na 6 roku med., ma dwójkę synów i sobie jakoś radzi, więc myślę, że jest to jak najbardziej możliwe Zwłaszcza, że pracujesz w branży", a nie zmieniasz kompletnie kierunek.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: _włóczykij »

[at], zgodze sie z Toba, jednak takiej osobie jest latwiej. Zapewne mowisz o mama i stetoskop czy jakos tak. Tylko popatrz, ta osoba, nigdy nie pracowala, ma tylko studia i mega duza pomoc ze strony swoich rodzicow - Tak bynajmniej mowi i widac. Skoro nawet ma czas na prowadzenia tego typu portali. Dlatego nie mozna porownywac -)
Alter Ego
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 15:27

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Alter Ego »

Pytanie do staromaturzystow!
Albo do nowomaturzystow ktorzy cos wiedza na ten temat. Czy jako staromaturzystka moge pisac biologie w jednym roku, a w nastepnym chemie? I dopiero wtedy startowac z wynikami na UM. Czy musze obydwa na raz przedmioty w jednym roku pisac?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

No w Twoim wieku to lepiej dwa naraz pisać.
Alter Ego
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 15:27

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Alter Ego »

haha, ale ostatecznie moge pojedynczo)
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Michch »

Możesz pojedynczo choć jest to kompletnie bez sensu, szczególnie jeżeli czas gra rolę. Matura za rok, czasu jest aż za dużo, szczególnie że progi na lek lecą ostro w dół. Próbuj, albo zmień zawód na nie związany z medycyną, bo w innym wypadku pewnie ciągle będziesz miała poczucie braku czegoś.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości