Wybór psa - pomocy :)

neptun86
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2017, o 09:34

Wybór psa - pomocy :)

Post autor: neptun86 »

Witam,

z dziewczyną przymierzamy się do kupna psa - nasza sytuacja wygląda tak:
- pracuje w większym mieście, 30 km od miejsca zamieszkania w biurze - praca regularna 7-15
- mieszkam w mieszkaniu 50 m2,
- rodzice dziewczyny mają działkę (w drodze do mojej pracy), na której planujemy zrobić większy kojec dla psa
- ogólnie plan jest taki: rano jadąc do pracy zostawiam psa w kojcu (żeby nie zostawiać go w mieszkaniu na cały dzień), wracając odbieram go i jadę do mieszkania.

I teraz dwa pytania:
1. Czy pies jest w stanie przyzwyczaić się do takiego rytmu - praktycznie mieszkałby w 2 miejscach.
2. Planujemy zakup Flat coat retrievera - oprócz typowych szkoleń dla psa, planujemy aby uczestniczył w tzw. dogoterapii dla dzieci.

Jak myślicie, taki pies przyzwyczai się do takiego rytmu dnia? Przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć od bardziej doświadczonych posiadaczy psa
alessee

Re: Wybór psa - pomocy :)

Post autor: alessee »

Myślę, że pies będzie w stanie przyzwyczaić sie do takiego trybu życia. Aczkolwiek weź pod uwagę fakt,zę bedziesz musiał zapewnic mu dużo ruchu. Kojec to nie wszystko Bardzo ważne są również regularne spacery, na które trzeba by zabierać swojego psiaka

Polecam również przed kupnem zajrzeć na stronę:
royalcanin.pl/pies/hodowle-psow

Jest tutaj lista sprawdzonych hodowli psów.
molly90
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2017, o 06:43

Re: Wybór psa - pomocy :)

Post autor: molly90 »

Ja mam dziecko i mam dużego psa, dogo canario. Bałam się jak pies będzie reagował na dziecko, ale to na pewno nie zależy od rasy, a od usposobienia psa mój akurat jest łagodny i opiekuńczy wobec dziecka. Za to babcia męża ma jorka, który nie podchodzi do dziecka wcale, ale nie widzę tu akceptacji dla synka :p mój duży pies zwykle zajmuje się jakąś zabawką teraz myślę który gadżet mogłabym mu sprawić np z tych petstation.pl/psy/psy-zabawki dużo ruchu u mojego psa to podstawa, więc pewnie wybiorę ringo żeby mu rzucać (na pewno wymęczony pies będzie spokojniejszy) ,ale podobno lepiej z psem się nie siłować bo to wyzwala agresję (ale nie jestem specjalistą), oczywiście nie zostawiam psa i dziecka bez opieki! Wybierz pa takiego jaki Ci się podoba ale go dobrze wychowaj. Baw się z nim dużo, niech się dużo rusza. Myśle, że jeżeli pies będzie dobrze znosil transport - będzie wszystko ok.
waldi
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2017, o 11:37

Re: Wybór psa - pomocy :)

Post autor: waldi »

Psy z reguły są przyjaźnie nastawione do dzieci. Widzę to na codzień. Mimo, że dziecko bywa natarczywe to pies dzielnie to znosi. Pies uwielbia ciasteczka I kiedy synek mu je daje w ramach przeprosin. czworonóg momentalnie zapomina o wszystkich jego przewinach.
Reade11
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2017, o 14:01

Re: Wybór psa - pomocy :)

Post autor: Reade11 »

Dużo informacji jest w internecie na temat ras psów i takich psów dla dziecka tutaj czytałem coś ostatnio [mod], które są najlepsze. Czy będzie mu odpowiadało mieszkanie na działce przez pół dnia i drugą część dnia w mieszkaniu? Pewnie się przyzwyczai tak jak do większości rzeczy, bo są w stanie dużo zrobić dla właściciela, tylko czy będziesz szczęśliwy jak go będziesz zostawiał? Co zrobisz w zimie? Zmiana planów i nagle zamykanie w mieszkaniu a pies nie będzie wiedział co robić sam w mieszkaniu.
kochamzwierzaki00
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2017, o 09:58

Re: Wybór psa - pomocy :)

Post autor: kochamzwierzaki00 »

Psy z reguły są przyjaźnie nastawione do dzieci.
Nie prawda. Mam w domu psa rasy yorkshire terrier i niestety pies nie jest nastawiony dla dziecka pozytywnie. Szczególnie gdy znajduje się w pobliżu pożywienia lub legowiska. Myślę, że jakby dziecko i pies byli w równym czasie razem to wyglądałoby to inaczej. Mam też znajomą, która ma maltańczyka i też dziecko nie akceptuje dziecka. Po prostu dużo też zależy od rasy psa.
psiara1983
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2017, o 16:00

Re: Wybór psa - pomocy :)

Post autor: psiara1983 »

Pies się przyzwyczai - pytanie ile czasu Ty wytrwasz w takim rytmie?
Wet_Cbdna_pl
Posty: 10
Rejestracja: 27 sie 2018, o 11:57

Re: Wybór psa - pomocy :)

Post autor: Wet_Cbdna_pl »

W tym przypadku rozwiązaniem w zasadzie jest tylko jakiś mały pies. Może jakiś York? Moi znajomi w podobnym mieszkaniu mają takiego i dobrze się zaaklimatyzował.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości