Matura biologia, chemia, mata (?) 2019

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Ted
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 13:08

Matura biologia, chemia, mata (?) 2019

Post autor: Ted »

Witam,
Zamierzam w przyszłym roku poprawić biologie, chemie i ewentualnie maturę z maty. Byłem w liceum na rozszerzonej biolce i chemii. Nie miałem problemów z nauką, jedynie z lenistwem i realizowaniem swojej pasji, która wówczas pochłaniała bardzo sporo czasu jak i energii.Ogólnie rzecz biorąc przez te 2 lata rozszerzenia zrobiłem na prawdę niewiele. Wyniki z matur jak na tą ilość pracy były satysfakcjonujące. Dobra, do rzeczy. Planuję w przyszłym roku zdać biolke (mam rok wolny, praca raz-dwa razy w tygodniu) i chemię na około 80-90% i jeśli starczy czasu to matę podstawową, bo miałem 80-pare %. Mam kilka pytań
1) Chemia- Robię zbiory witowskiego, potem pac, potem jakieś arkusze- Czy w tych zbiorach ( głównie chodzi mi o witowskiego) robić wszystkie zadania po kolei, czy np. skupiać się na maturalnych, bo w niektórych działach po chwili zaczynam już robić te zadania z automatu i szybko się denerwuje, gdy przez kilka godzin robie zadania z tą samą treścią, jedynie zmienionymi wartościami
2) Biologia- uczyć wszystkiego z podręcznika na pamięć, czy dołożyć sobie jakieś zadania już od samego początku (jeśli tak, to jaka strona, zbiór zadań, filmy)

Na koniec dodam, że nie jestem jakimś pasjonatem biologii i chemii, sam zawód lekarza, by mi się podobał, ale wszelkie siedzenie z probówkami w laboratorium całkowicie odpada. Jeszcze nie jestem w 100% zdecydowany jeśli chodzi o moje studia, ale tak czy owak 80-90% z tych przedmiotów przyda mi się, jak nie na medycyne to na polibude
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość