poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

James Bond pisze:
9 wrz 2018, o 21:41
Serio tyle staruchów pisze w przyszłym roku? Szoook o.O
Serio.
tom75
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2012, o 00:37

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: tom75 »

Jestem rocznik 92 i man nadzieję, że w 2019r. dostanę się na lekarski. Nie przejmujcie się swoim wiekiem. Wiem, że na medycynie są ludzie po 30. To wasze życie i tylko wy możecie je przeżyć. Jedynym problemem mogą być finanse w czasie studiówa i stażu. Potem na rezydenturze można się utrzymać, ale na pewno nie jest kolorowo. Nie będę wdawał się w szczegóły z mojego życia, ale nie mam problemu z brakiem pieniędzy więc mogę spróbować. Tylko to jest poważną barierą. Bez wsparcia rodziców, czy własnych pieniędzy może być ciężko. Nawet jeśli zdobędzie się specjalizację koło 40, to przecież jeszcze całe życie przed nami. Nie każdy lekarz musi być profesorem, czy mieć doktorat. Powodzenia w przygotowaniach i sukcesu w 2019!
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Amani »

Po 30tce na pierwszym roku to jakies jednostki.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

A ja pracuje w szpitalu i nigdy nie slyszalalm o przypadkach aby w tak poznym wieku ktos zaczynal lek, czy tam konczyl

Jak rozmawiam z kolegami lekarzami, to slysze Jeszcze by sie komus chcialo?
tom75
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2012, o 00:37

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: tom75 »

W Polsce wszyscy boją się co powiedzą inni. W USA, czy UK ludzie tym się nie przejmują. Chcecie iść na medycynę w takim wieku, to idźcie. Jakbym był po 30tce, to bym nie poszed, ale jeśli ktoś chce, to jego prawo.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Amani »

_w&#x142&#xF3czykij pisze:
10 wrz 2018, o 09:25
A ja pracuje w szpitalu
Dwa lata temu na UMP nie było na pierwszym roku leku osoby 30letniej, chyba najstarszy 26. Skończenie w wieku 30 lat jest bardziej prawdopodobne, niż zaczynanie.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
etiw
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 11:15

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: etiw »

Hej. Brak podobnego tematu dla piszących nową maturę więc przywitam się tutaj. 24 lata, średnio chcę iść na medycynę, bo uważam, że tyle lat nauki za tak marną kasę to bezsens. Pożałowania godne, że wcześniej - gdy przygotowywałem się do matury tak o tym nie pomyślałem. Lekarzem być zapragnąłem, ponieważ kiedyś ratownicy, lekarze, chirurdzy uratowali kogoś bardzo mi ważnego w beznadziejnej sytuacji. Poczułem pewien dług, ale w tej chwili jest to już tylko pewien sentyment do chemii i chęci rozwoju. Bardzo nie lubię ludzi więc to kolejna przeciwność. Jak można lubić ludzi? Egoizm, wścibstwo, głupota, zachłanność. Może chcę sobie tylko postawić pewne wyzwanie? Tym bardziej, że ze względu na alternatywne kierunki nie muszę nic poza pracą przez najbliższy rok robić.

Chcę zadać pytanie dotyczące tematu. Z czego się przygotowujecie?
etiw
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 11:15

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: etiw »

21 lat*, pomyłka przez układ klawiatury
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

To nie rozumiem w koncu chcesz isc na lekarski czy nie ? Ja z podrecznikow licealnych i kilku zbiorow m.in. pazdro, witowski
etiw
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 11:15

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: etiw »

Napisałem, że to raczej w ramach wyzwania. Nie mógłbym znieść starych pacanów po zawodówkach, spawaczy, pracowników fabryk, mechaników i tym podobnych narzekających na moją pracę, jej szybkość i tak dalej po kilkunastu latach mojej nauki. Do tego przez pewno dekadę życie od 10.do 10.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Jakbym chciał pisać maturę w innej szkole niż w macierzystej. To muszę do swojej macierzystej szkoły zanieść jakiś papier? Czy obejdzie się bez tego? Jak to wygląda?
etiw
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 11:15

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: etiw »

Możliwe, że musisz pisać do OKE, na pewno znajdziesz info na stronie CKE/OKE, albo w google.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ale papier chyba musi pójść do dyrektora, i dyrektor wysyła. Samemu nie mogę tego zrobić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości