Lekarski Frycz / Łazarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ad804Lek
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:36

Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: ad804Lek »

Hej,

Czy jest choć jedna osoba, która studiuje lek na Fryczu albo na uczelni Łazarskiego?

I pytając szerzej: czy te studia naprawdę są takie złe? Czy ta przepaść między wspomnianymi uczelniami a na przykład Wrocławiem jest naprawdę taka gigantyczna?
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: Hektor1995 »

Myślę, że z ludzie z frycza nie powiedzą Ci nic złego i będą zadowoleni. Ja bym poszedł na uczelnie publiczną niestacjo progi wcale nie są tak straszne na CMUJ w zeszłym roku wchodziły osoby z 173 pkt/300
Lekarski sezon VI CMUJ
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: Mårran »

Te uczelnie chyba prowadzą lek dopiero rok-dwa, to na razie i tak nie da się nic powiedzieć. Oceniać będzie można dopiero kliniki, a tak naprawdę przygotowanie absolwentow.
Pani Buka
ad804Lek
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:36

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: ad804Lek »

Własnie to mnie zastanawia porównując z niestacjo na państwowej choćby we Wro. Akurat we Wro próg jest wysoki. Podejrzewam,że na Fryczu nie moga cisnąć z pobocznych przedmiotów i to jest na plus, pewnie prościej też ogólnie zdać. Na minus to w przypadku Frycza moduły jak:
Fizyko-chemiczne podstawy życia
układ kostno-mięśniowy
Mikroskopowa budowa ciała

co oznacza,że na przykład po 1szym roku odpadają szanse na przenosiny/ponowna rekrutacja z przepisaniem ocen na uczelnię państwową.
Kas97
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2018, o 21:42

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: Kas97 »

Studiuję na Fryczu. Zależało mi bardzo na bliskiej odległości, a z moją punktacją to niestety wybór miałam albo tu, albo na drugim końcu polski.
Czy te moduły są dobre? Wolałabym klasykę, czyli po prostu egzamin np: z fizjologii. Skakanie po książkach robi nieład pewien na biurku.
Nie sądzę, że odbiegamy wiedzą od studentów innych uczelni. Mam znajomych na śum i wum. Zajęcia praktyczne mi się podobały i wydaje mi się, że lepszy jest dostęp do różnych urządzeń, pomocy naukowych. Nie zawsze z nich się korzysta, ale są można poprosić to nikt nie odmówi. Małe grupy 10 osób też są pewnie dobrym rozwiązaniem. Na pierwszym roku są też zajęcia z pacjentami np: w zolu. Takie w ramach bardziej psychologicznych zagadnień, myślę, że to miła odskocznia.
Osobiście sądzę, że jest ciężko. Banków brak, przez co ciężko mi choćby ocenić trudność egzaminu.
Mogę narzekać też na problemy organizacyjne, bo mają tu trochę syfik. I informacja dotycząca jasności wymogów z niektórych przedmiotów jest utrudniona. To czy dobrze uczą okaże się za 5 lat.
Sądzę, że będą cisnąć, bo ich konkurencją w Krakowie jest UJ. Król wszystkich LEKów.

Czy poszłabym jeszcze raz na Frycza? Raczej nie, ale pewnie, dlatego że przejmuję się zdaniem innych.
Ludzie jak usłyszą, gdzie studiuję reagują pogardą jakbym odbywała kurs znachorstwa. Ewentualnie sądzą, że jak się płaci za kierunek lekarski to nic nie trzeba robić, choć z tego co wiem studenci niestacjonarni na państwowych nie mają łatwo, bo też są z góry traktowani czasem przez studentów stacjonarnych.
Także pozostaje mi zostać twardą i dążyć do celu.
ad804Lek
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:36

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: ad804Lek »

Żeby jeszcze komuś do głowy nie wpadło oszczędzić jakieś 120 000 i na przykład na 3ci rok przenieść się na inną uczelnię ustalono przedmioty i moduły tak,że pewnie nie pokrywają się z programem żadnej innej uczelni w Polsce.

A da się jakoś grupować zajęcia? Zmieniać grupy? Są jacyś ludzie, którzy dojeżdżają lub pracują?
Na prywatnej uczelni powinni być bardziej wyrozumiali w tym względzie,ale to nie jest regułą.
lena92
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 10:34

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: lena92 »

Hej, ja też się zdecydowałam na Uczelnię prywatną - na WST w Kato. Szczerze, mialam mieszane uczucia, no ale tak wyszło, że na ŚUM się nie dostalam
Robiłam rozeznanie i wygląda na to, że są przygotowani, mają dobra kadrę, zaplecze - w sumie czemu poziom miałby być gorszy. Co myślicie? Serio jak prywatna to poziom nauki od razu spada? Wszystko zależy od podejścia!
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: ślązakzimportu »

SUM to akurat jedna z tych gorszych uczelni medycznych w Polsce, także to chyba nawet lepiej że poszłaś na WST
hopetobeadoctor
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 23:04

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: hopetobeadoctor »

Hej, poprawiałam w tym roku maturę i po raz kolejny zderzyłam się ze ścianą, a ponieważ medycyna jest moim marzeniem ostatecznością jest uczelnia prywatna, dlatego chciałam się zapytać jak to wygląda z przyjęciami na uczelnie takie jak Frycz/Łazarski/WST, ile mniej więcej trzeba mieć pkt żeby się dostać?
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: ślązakzimportu »

Hej, o ile się nie mylę przyjmują wszystkich na Wyższą Szkołę Techniczną kierunek lekarski w Katowicach, którzy zdali maturę, także wystarczy po 30% z chemii i biologii.
Prawdopodobnie jest jeszcze możliwość dostania się w tym roku
puggy
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 12:11

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: puggy »

Studiuje ktoś na Łazarskim lub zna kogos kto studiuje? Zależy mi na opinii na temat lekarskiego na tej uczelni. Czy może lepiej WST?
puggy
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 12:11

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: puggy »

Na WST podobno są wykładowcy z ŚUMu
Felczer78
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 09:15

Re: Lekarski Medycyna Lwów 2018/2019 około 10-15 miejsc

Post autor: Felczer78 »

Jeśli jest ktoś z was zainteresowany kierunkiem lekarskim we Lwowie. Bardzo proszę o kontakt, studia zaczynają się 15.10.2018r. Koszt jednego roku to 3500USD, stały czas trwania studiów 6 lat. Program studiow zgodny ze studiami w Polsce, system Boloński ETCS(Uniwersytet Rzeszowski)
Paweł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości