Alternatywne oferty pracy po medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
qqq23
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 13:14

Alternatywne oferty pracy po medycynie

Post autor: qqq23 »

Witajcie,
Otóż jestem w następującej sytuacji - lada chwila kończę staż podyplomowy, jednak już po raz trzeci nie zdałem LEK-u, wobec czego nie mogę rozpocząć rezydentury.
Jakie są inne opcje, oprócz 4 podchodzenia do tego egzaminu? (do którego jestem już naprawdę zniechęcony, poświęciłem na naukę sporo czasu, nawet przed 3 podejściem wziąłem udział w kursie i nie pomogło).
Oczywiście dobre byłyby konkretne oferty, a nie np. wciskane ludziom słuchawek w SłuchMedzie. Coś powinno być dla osób, które przeszły przez 6 lat ciężkich studiów bez warunków i tylko do jednego egzaminu mają pecha.
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Alternatywne oferty pracy po medycynie

Post autor: Frey Gottesman »

No mam przeczucie bliskie przekonaniu, że nie da się obejść LEKu jeśli chcesz pracować jako lekarz. Może ewentualnie doktorat jakiś? Masz tytuł lekarza, pytanie czy wymagane jest pełne prawo wykonywania zawodu? Niby nie, ale z drugiej strony jak prowadzić badania, skoro nic z pacjentem nie możesz zrobić? No nie wiem co więcej, ciężka sytuacja.
qqq23
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 13:14

Re: Alternatywne oferty pracy po medycynie

Post autor: qqq23 »

Dziękuję za odpowiedź.
A co jeszcze teoretycznie można by było oprócz doktoratu? Dodam, że na dyplomie mam 4,07.
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Alternatywne oferty pracy po medycynie

Post autor: Frey Gottesman »

Obawiam się, że poza doktoratem/pracą naukową średnia ocen nie ma większego znaczenia. Do głowy przychodzi mi jeszcze nauczanie na szkołach wyższych, często szukają lekarzy do prowadzenia zajęć z medycznych przedmiotów dla pielęgniarstwa/ratownictwa/dietetyki/kosmetologii. Praca również w weekendy, nie tak źle płatna. Ale trzeba prezentacje robić. A może przedstawiciel medyczny? Też jakaś opcja. Służbowe wyjazdy, może jakaś praca badawcza, kontakty z lekarzami. Trochę akwizytorskie zajęcie, ale na przeczekanie chyba też ok.
Może nie są to jakieś super opcje, ale zawsze coś. Może warto poszukać na forach dla lekarzy za granicą? Często w USA czy Kanadzie, gdzie bardzo trudno nostryfikować dyplom lekarze przechodzą na prace nie związane z leczeniem w związku z brakiem ważności PWZ. Poszukaj, popytaj.
A w międzyczasie pisz ile razy się da, LEK ostatecznie warto mieć.
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Alternatywne oferty pracy po medycynie

Post autor: Hektor1995 »

Tak z ciekawości gdzie studiowałeś ?
Lekarski sezon VI CMUJ
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Alternatywne oferty pracy po medycynie

Post autor: Lizzy »

Niektóre uczelnie wymagają do rozpoczęcia studiów doktoranckich pełnego PWZ, które uzyskujesz dopiero po zdaniu LEKu.
Jedyne co przychodzi do głowy to koncerny farmaceutyczne. Ponoć mają tam dość sporo możliwości dla lekarzy. Do LEKu na Twoim miejscu tak czy siak bym podchodziła. Za ktorymś razem się uda.
Lekarz Rezydent.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości