Wybór pierwszego mikroskopu dla dziecka.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Wybór pierwszego mikroskopu dla dziecka.

Post autor: planapo »

1. Opticon Starter w walizce
2. Opticon Student
Absolutnie, kategorycznie i calym sercem ODRADZAM wszelkie tego typu modele.
3. Bresser Junior
To jest to samo co wyzej tylko z dodatkami tyle że ladniej i drozej opakowane.

Bardzo polecam poczytac: kupujesz-mikroskop-nowy-albo-uzywany-le . 48822.html

Dla dziecka polecam ten w srodku lub po prawej (sa w kazdym sklepie pod roznymi markami i roznia sie malo istotnymi detalami), wszystkie podobne do tego z lewej - skreślić z listy zakupow.
chinskie-mikroskopy-zabawkowe.jpg
chinskie-mikroskopy-zabawkowe.jpg (16.31 KiB) Przejrzano 1359 razy
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Wybór pierwszego mikroskopu dla dziecka.

Post autor: Boguslaw »

Wszystkie to zabawki, niestety BARDZO NIEWIELE możesz się po nich spodziewać :-(
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Wybór pierwszego mikroskopu dla dziecka.

Post autor: Boguslaw »

Nie widziałem posta planapo, ale to co napisał, to kwintesencja tego co myślimy o tych ,mikroskopach"
CarpeDiem84
Posty: 2
Rejestracja: 8 paź 2018, o 21:07

Re: Wybór pierwszego mikroskopu dla dziecka.

Post autor: CarpeDiem84 »

Dziękuję wszystkim za rady. Planapo dzięki za odnośnik. Czy ten już by był dobry? Z tego co czytałem, to tańszych chyba już nie warto. Chyba że znacie jakieś?

Kod: Zaznacz cały

astrozakupy.pl/mikroskop-sagittarius-scholar-2-40x-1024x/1304/ 
Interesuje mnie nowy ze względu że syn chce go na urodziny Chce już go od dawna, ale jakoś tak zleciało. Nawet swój zrobił
Mikroskop syna :)
Mikroskop syna :)
Jak od razu moglibyście mi powiedzieć, co jeszcze dokupić dla początkującego adepta, tej dziedziny. Bo ja jestem zielony Wiem że szkiełka podstawowe i nakrywkowe. Co jeszcze Czy warto inwestować w gotowe preparaty aby zachęcić syna? Jeśli tak to jakie?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Wybór pierwszego mikroskopu dla dziecka.

Post autor: planapo »

Ten model jest ok, choc mozesz popatrzec z innych sklepach bo to najpopularniejszy chinczyk i kazdy sprzedaje go pod wlasna marka. Dla dziecka jest jak najbardziej w porzadku. Jesli zdecydujesz sie jeszcze szikac to unikaj wszelkich, ktore maja duzo elektroniki - wbudowane ekrany, lacza usb itp.

Szkielka to podstawa. Reszte mozna robic we wlasnym zakresie - pojemniczki na probki, nozyki do skrawania itp. Podstawowy zestaw preparatow gotowych tez moze sie przydac, zwlaszcza do szkoly.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości