Książki maturalne

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
blanc delilah
Posty: 13
Rejestracja: 7 paź 2018, o 14:22

Książki maturalne

Post autor: blanc delilah »

Hej wszystkim molom książkowym
Z jakimi książkami odbywacie swoją podróż w przygotowaniach do matury? Lub z jakich korzystaliscie, jeśli macie to już za sobą?

Biologia:
Witowski i cykl książek B. Bukały trening przed maturą + repetytorium z Operona.
Czy to ma sens? Co sądzicie? Czy warto może uwzględnić zielone podręczniki z operonu? Co myślicie o tym treningu Bukały?

Chenia:
Witkowsk, zbiór pazdro i podręczniki Pazdro 2016?

Proszę o rady
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: Książki maturalne

Post autor: Iwyx »

Ja do chemii podręczniki Nowej Ery + Rożak, do organicznej kupię Danowskiego. Zbiory Witowskiego i Pazdro + później kupię teraz maturę lub Pac.

Biologia podręczniki Nowej Ery + Operonu, żadnych zbiorów zadań - tylko biologhelp.com

Jak starczy czasu to porobię arkusze w kwietniu lub maju, jak nie uda się tym razem to powtórzę przygotowania bez zmiany literatury.

Z biologii miałem Witowskiego, nie jest dobry. Cykl Bukały też raczej oceniłbym negatywnie. Repetytorium nie znam, ale skupiłbym się raczej na podręcznikach, repetytorium to jest Twój zeszyt.

Z chemii masz dwa zbiory, które są jednak wg.mnie za proste. Witowskiego traktuję jako wbicie teorii do głowy. Pazdro to też raczej proste zadania, które z kolei planuję wykorzystywać przy powtórkach. Brakuje u Ciebie zbioru maturalnych zadań, które będą bardziej rozbudowane. Tego podręcznika chyba nie znam, chyba, że to są te fundamenty i tak dalej.
blanc delilah
Posty: 13
Rejestracja: 7 paź 2018, o 14:22

Re: Książki maturalne

Post autor: blanc delilah »

Super, dzięki za tak rozbudowaną wypowiedź.
To jaki zbiór zadań poleciłbyś z chemii jako podstawowy?
Tej strony nie znam, jak używasz jej do nauki?
Iwyx
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2018, o 14:21

Re: Książki maturalne

Post autor: Iwyx »

Witowski jako podstawowy, bo jest prosty, jak zrobisz 5k zadań to teoretycznie nie powinno być problemów

Dział/moduł z podręcznika/ów i robisz zadania. Tam sobie ustawiasz z jakich chcesz zagadnień, u mnie na początek lecą podstawy biochemii + cytologia + metabolizm i zadania z tych działów.
blanc delilah
Posty: 13
Rejestracja: 7 paź 2018, o 14:22

Re: Książki maturalne

Post autor: blanc delilah »

Kusi mnie żeby się uczyć z tej Bukały, czemu negatywnie odbierasz?
Mam jeszcze do chemii zbiór zadań taki duży pomarańczowy z PWN Zadania*", ktoś zna może?
Dzięki za podlinkowanie stronki, spróbuję skorzystać.
blanc delilah
Posty: 13
Rejestracja: 7 paź 2018, o 14:22

Re: Książki maturalne

Post autor: blanc delilah »

Czy ktoś zna może różnice między zbiorami Chemia Zadania* Poziom podstawowy i rozszerzony: Liceum z PWN (duży pomarańczowy) a zbiorem z tej samej serii tylko, że Trener* (czarny)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości