Studia w Warszawie, samodzielne utrzymanie?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
pola_
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2018, o 10:52

Studia w Warszawie, samodzielne utrzymanie?

Post autor: pola_ »

Cześć! Zarejestrowałam się na forum specjalnie, żeby poprosić o radę bardziej doświadczonych ode mnie. Otóż mam 21 lat, zdałam właśnie maturę, idę na studia w rodzinnym mieście. Ale już wiem, że prawdopodobnie tam nie zostanę. Moim życiowym marzeniem jest skończenie weterynarii na SGGW w Warszawie. Mam zamiar poprawić maturę za rok (niestety biolchem poszedł mi fatalnie, chodziłam do klasy z zupełnie innymi rozszerzeniami i za późno wzięłam się za naukę) i złożyć papiery. Niestety, tutaj pojawia się mój problem - jestem z biednej rodziny. Wiem, że weterynaria to studia ciężkie, cały tydzień zawalony jest zajęciami i trzeba się uczyć w wolnym czasie, a rodzice nie będą w stanie nawet w małym stopniu pomóc mi się utrzymać. Planuję zamieszkanie w akademiku dla oszczędności. Wiem, że mogę starać się o stypendium socjalne, ale nadal mimo wszystko żeby przeżyć, potrzebowałabym pracować. Czy jest ktoś, kto był lub znał kogoś w podobnej sytuacji i może stwierdzić, czy to w ogóle możliwe, żeby pracować na niepełny etat (weekendy? popołudnia?) na podobnych studiach i samodzielnie utrzymać się (+ stypendium)? Myślę też o kredycie studenckim i pewnie skorzystam, jeżeli nic innego mi nie zostanie.
Paviss
Posty: 17
Rejestracja: 5 lis 2018, o 15:02

Re: Studia w Warszawie, samodzielne utrzymanie?

Post autor: Paviss »

Nie myślałaś o tym, żeby zrobić sobie rok przerwy, pójść do pracy i zarobić sobie na studia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości