Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
politechnik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2018, o 15:35

Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: politechnik »

Cześć,
W styczniu tego roku będę kończył studia inżynierskie na kierunku Informatyka w Warszawie. Z racji ogromnej ilości czasu wolnego w porównaniu ze wcześniejszymi latami oraz jakiejś nieodpartej chęci chciałbym napisać, całkowicie od zera maturę z biologii i chemii. Niestety, czasu na naukę (do maja) pozostało niewiele i chciałbym poprosić ekspertów (Was) o doradzenie jakiejś literatury. Nie chcę tonąć w książkach, lecz znaleźć kilka konkretnych, skondensowanych pozycji które umożliwią mi bardzo dobre przygotowanie do matury. Myślałem, aby zacząć robić arkusze i czytać wszystko na temat konkretnego zadania. Co sądzicie? Bardzo proszę o doradzenie. Jakby co (pewnie do chemii się przyda) matematykę ogarniam bezproblemowo na poziomie inż.

Z góry dzięki i życzę miłego dnia wszystkim forumowiczom!
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

politechnik pisze:
6 lis 2018, o 15:51
Z racji ogromnej ilości czasu wolnego w porównaniu ze wcześniejszymi latami oraz jakiejś nieodpartej chęci chciałbym napisać, całkowicie od zera maturę z biologii i chemii. Niestety, czasu na naukę (do maja) pozostało niewiele.
Chcesz napisać dla sportu", czy planujesz lekarski?
politechnik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2018, o 15:35

Re: Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: politechnik »

Nie ukrywam, że jeżeli matura poszłaby mi dobrze, z chęcią spróbowałbym swoich sił na wyżej wymienionym kierunku - niekoniecznie w stolicy.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

politechnik pisze:
6 lis 2018, o 15:51
Nie chcę tonąć w książkach, lecz znaleźć kilka konkretnych, skondensowanych pozycji które umożliwią mi bardzo dobre przygotowanie do matury. Myślałem, aby zacząć robić arkusze i czytać wszystko na temat konkretnego zadania.
A samo pytanie o materialy do matury jest zadawane ad nauseam.
politechnik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2018, o 15:35

Re: Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: politechnik »

Rozumiem. Czyli repetytorium Nowa Era z biologii oraz WSIP z chemii + zbiory zadań Nowej Ery/Omega, a później arkusze? Pytanie tylko, czy to wystarczy i czy wiedza tam zawarta jest wystarczająca na przyzwoite napisanie matur z tych dwóch przedmiotów dla osoby niemającej żadnych zajęć / lekcji z tych przedmiotów. ( no poza pierwszą klasą liceum, ale to chyba raczej same ogóły były ).
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

[Link] Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

politechnik pisze:
6 lis 2018, o 19:01
Pytanie tylko, czy to wystarczy i czy wiedza tam zawarta jest wystarczająca na przyzwoite napisanie matur z tych dwóch przedmiotów dla osoby niemającej żadnych zajęć / lekcji z tych przedmiotów. ( no poza pierwszą klasą liceum, ale to chyba raczej same ogóły były ).
Powinno. Aczkolwiek, dla pewności możesz zapytać jeszcze tutaj (zakładam, że piszesz jeszcze starą maturę.
politechnik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2018, o 15:35

Re: Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: politechnik »

Niee, piszę nową maturę Zdawałem w 2015 roku matfiza
politechnik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2018, o 15:35

Re: Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: politechnik »

I jeszcze zupełnie inne pytanie - czy mogę zdawać maturę nie w tej szkole w której zdawałem po raz pierwszy?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Materiały z biologii i chemi do poprawy matury

Post autor: Mårran »

Tak, możesz
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości