zwierzak dla małego dziecka

Foxowa
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2018, o 11:50

zwierzak dla małego dziecka

Post autor: Foxowa »

Witajcie.
Trafiłam tu szukając informacji i liczę,że mi podpowiecie. Liczyłabym jednak nie na książkowe teorie a na wasze własne oceny i doświadczenia,bo teorie na ten temat znam.

Otòż jestem zwierzolubną mamą przedszkolaka,ktòry marzy o własnym futrzaku.
W naszym domu zwierzęta są od zawsze,były i gryzonie (szynszyle,chomik,kròlik,myszki) i owady, ptaki, koty,psy itd itd.
W tej chwili z nami mieszka wyżeł i to on jest głòwnym naszym zwierzakiem,jednak dziecko nie ma z nim takiego kontaktu jakby chciało ( jak to wyżeł - hej do przodu!).
Bardzo często przygarniamy jakieś zwierzątko tymczasowo aż do znalezienia domu (bo mieszkanko mamy niewielkie) i to młodą bardzo rozgorycza,bo okropnie zżywa się z naszymi tymczasami i kiedy znajdują nowe domy to traci przyjaciela.
Od 2 lat słyszę nieustanne błagania o kogoś do towarzystwa,swoje własne zwierzątko,ktòre będzie tylko jej.

Zaczęłam siè łamać ,choć przerobiłyśmy temat i powiedziałam młodej wiele wad takich zwierzątek,uświadomiłam,że hałasują wczesnie rano i co tydzień trzeba sprzątać masę śmierdzących kupsk.
Nie zraziłam jej.
Ugięłam się nieco,bo lubię zwierzaki i stwierdziłam że dajmy temu szansę.
Zaczęłam szukać,postanowiłam więc adoptowac gryzonia.
Zaczęly się schody.
Kròlika nie dadzą do psa, świnki morskiej nie dadzą do dziecka,a wogóle co to za pomysł żeby dziecku szukać zabawki. Doszedł do tego jeszcze okres mikołajowo-świateczny i paranoja pt jak weźmiesz w grudniu to porzucisz we wakacje i w sumie klops.
Tak bardzo się zniechęciłam,że zrezygnowałam z gryzonia i kupiłam rybki. Nie żałuję decyzji,bo młoda wykazała się przez ten rok bardzo dobrą odpowiedzialnością i dba o te ryby naprawdę sumiennie.
Myślałam,że to zaspokoi jej chęci posiadania zwierza,ale rybki nie są zbyt kontaktowe,a ona by chciała kontaktu jak z psem.

Znòw zaczyna się proszenie, osiedliśmy w domu i młoda marzy. Szczegòlnie,że co chwilka gościmy u nas klatki (przekazujemy je do dt i fundacji) i każdą młoda chce zagospodarować i zasiedlić.

Znòw mam ochotę się ugiąc i coraz poważniej się zastanawiam. Jak myślicie,warto człowieczkowi sprawić takiego przyjaciela? I jeśli tak to jaki zwierz będzie się dobrze czuł przy 5 latku? Pomyślałam o szynszylu.
jarek04
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 16:08

Re: zwierzak dla małego dziecka

Post autor: jarek04 »

Polecam szczurka bardzo inteligentny i mało kłopotliwy jednak warto o nim troszkę poczytać [mod] na tej samej stronie jest też fajny tekst o zwierzaku dla dziecka ale to już znajdziesz sama.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości