Sezonowa depresja

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
KolorNieba
Posty: 21
Rejestracja: 7 cze 2016, o 16:00

Sezonowa depresja

Post autor: KolorNieba »

Rok temu podjęłam decyzję o studiach.
Zrezygnowałam na przełomie sierpnia/września.
Zwątpiłam w siebie, stwierdziłam że nie dam rady.

Wiosną tego roku odwidziało mi się. Zaczęłam się uczyć.
Przychodzi początek września i jest to samo. Zaczynam analizować czy to dobra decyzja itd
Czy ktoś jeszcze tak ma? Ja chyba zaczynam czuć idącą jesień i dopada mnie totalny brak motywacji A może mój organizm reaguje tak na 1 września

Macie jakieś rady jak z tym walczyć?
selenie
Posty: 18
Rejestracja: 5 lip 2016, o 14:58

Re: Sezonowa depresja

Post autor: selenie »

Też tak mam ale znacznie częściej i szybciej mi mija. Najbardziej dołujące jest dla mnie czytanie w internecie o studiach na ktore planuje isc, jakie to nie są cięzkie, ze nie kazdy sie nadaje itp. Wtedy mi się odechciewa, ale po jakims czasie przechodzi. Zawsze po wyjazdach kilkudniowych albo nawet jednodniowych, czy po zwyklej imprezie mam wiekszą motywację. Po prostu musisz zrobic sobie dzien lub dwa przerwy i z nową dawką energii wrocisz do nauki
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: Sezonowa depresja

Post autor: klimo »

Jeżeli te Twoje zaburzenia nastrojów są na tyle silne, że utrudniają Ci normalne funkcjonowanie (a chyba tak jest, skoro nie możesz zacząć studiów z powodu jesiennej depresji), to warto byłby skontaktować się z psychologiem lub psychiatrą. Można w takiej sytuacji zastosować psychoterapię albo jakieś słabe leki SSRI.
Awatar użytkownika
affeck
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2015, o 09:31

Re: Sezonowa depresja

Post autor: affeck »

Też uważam, że warto skonsultować się ze specjalistą. Depresja to bardzo poważna choroba i nie powinno się bagatelizować nawet najmniejszych objawów.
wero01
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2017, o 15:08

Re: Sezonowa depresja

Post autor: wero01 »

eh, trzeba nie dac sie temu i po prostu wychodzic do ludzi
Awatar użytkownika
natura
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2018, o 07:08

Re: Sezonowa depresja

Post autor: natura »

Może lepiej przejść się do psychologa albo psychiatry po odpowiednie leki, bo ciężko jest się uczyć z przeświadczeniem że nic nie jest się w stanie zrobić
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Sezonowa depresja

Post autor: Elsa »

Miałam podobnie, myślę, że wizyta u psychiatry jest wskazana.
Awatar użytkownika
joannaparzel
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2018, o 18:05

Re: Sezonowa depresja

Post autor: joannaparzel »

Wszystko wskazuje na to, że to depresja. Mam krewną, która miała podobne problemy do Ciebie i jedyne co jej pomogło to dosyć długa terapia. Jest taki ośrodek [mod], gdzie można dowiedzieć się więcej na temat swojej choroby. Bardzo dobra obsługa pacjenta. Jeśli masz wcześniejsze badania to również przydadzą się bez dwóch zdań.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości