Akwakompleksy

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
laraks
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2016, o 17:31

Akwakompleksy

Post autor: laraks »

Podaj wzór chemiczny akwakompleksu soli 1.Cu(NO3)2•3H2O i 2.Fe(NO3)3•9H2O przyjmując, że liczba koordynacyjna jonu centralnego w otrzymanych akwakompleksach wynosi 6.

Czy ktoś mógłby dodać odpowiedź na to pytanie i wytłumaczyć pokrótce te liczby koordynacyjne w akwakompleksach? Np podać różnicę w ogólnej liczbie koordynacyjnej a liczbą koordynacyjną i czy w ogóle istnieje?
nichtverstehen
Posty: 10
Rejestracja: 25 gru 2016, o 17:48

Re: Akwakompleksy

Post autor: nichtverstehen »

Znajdz inne forum bo tu juz nikt nie zaglada
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Akwakompleksy

Post autor: Adax82 »

nichtverstehen,
Owszem, tu zaglądają bardzo znamienite osoby, wliczając w to moderatorów w stanie spoczynku (z czym osobiście nie zgadzam się, że są w takim stanie ). Chyba masz problem z samym sobą wyrażając taką opinię. Opinia, że nikt tutaj nie zagląda obejmująca 900 osobników nazwanych NIKT odnosi się literalnie do Ciebie: tym nikim jesteś ty.
Mógłbym oczywiście zdilitować twojego posta, bo mam odpowiednie do tego narzędzia. Zostawię go jednak jako pamiątkę Twojej ułomnej wypowiedzi, żeby inni mogli zapoznać się z Twoją ułomnością.
p.s. Jak wypowiada się opinie na jakiś temat to warto zaznajomić się z tym tematem. Jesteś zupełnie nie w temacie.
Ponadto: nie dajesz jakiejkolwiek merytorycznej odpowiedzi w TEMACIE posta. Przypuszczam: nie masz nic na ten temat do powiedzenia i rzeczony temat jest dla Ciebie kompletnie niezrozumiały. W języku polskim określamy to tabula raza czego też raczej nie pojmujesz.
Krótko ode mnie: jak dalece chcesz się kompromitować swoją indolencją ( zobacz koniecznie na WIKI co to znaczy, bo słowo to jest zbyt orientalne dla Ciebie .
laraks
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2016, o 17:31

Re: Akwakompleksy

Post autor: laraks »

Do kogo były kierowane ostatnie słowa wypowiedzi?
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Akwakompleksy

Post autor: Adax82 »

laraks,
Słowa do kogoś kto nieodpowiedzialnie uczestniczy w tym forum:
1. Nie podejmuje merytorycznego tematu
2. Obraża innych uczestników tego forum

Nikt nikogo nie zmusza do do uczestniczenia w takim czy innym kółku zainteresowań. Nie jest to jednak powód, że jeśli wejdzie się do takiego kółka - to z brudnymi butami. Czy moja wypowiedź jest jasna?!

Poza tym - nad czym ubolewam - nie dostałeś odpowiedzi na swoje pytanie.
adamantan, pesel - zechcijcie proszę ustosunkować się do tego tematu - w końcu jesteście tu arbitrami.
dilit
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 15:45

Re: Akwakompleksy

Post autor: dilit »

x aż założyłem konto tak mnie rozbawiła sytuacja. Czytam sobie o akwakompleksach patrze pytanie, może jakaś mądra odpowiedź a tu moderator z armaty do wróbla strzela. personalne wycieczki i ściana tekstu + dowartościowywanie się, bo ja jestem WIELKIM MODERATOREM I MOGE ZDILITOWAĆ TWĄ WIADOMOŚĆ TY MAŁA GLISTO xd pls zdilituj
chemik123
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2018, o 11:43

Re: Akwakompleksy

Post autor: chemik123 »

Ułomny który nie pojmujesz. Jak dalece chcesz się kompromitować swoją indolencją ( zobacz koniecznie na WIKI co to znaczy, bo słowo to jest zbyt orientalne dla Ciebie ?
chemik123
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2018, o 11:43

Re: Akwakompleksy

Post autor: chemik123 »

Adax82
obrażasz nichtverstehen
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości