Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: Orchidea »

Nie,nie z alergią na soczewki-tylko z ogólną alergią.Tak też napisałam.I o takiej alergii pisałam na początku.
A alergia na same soczewki-jak mówisz zdarza się nie często.Tyle,że zwykła alergia może być już przeciwwskazaniem do noszenia szkieł.

No a z soczewkami wiadomo można przedłużyć o parę dni jak trzeba,ale lepiej trzymać się terminu.A już najlepiej zapisywać.Ja np. przedlużam trwałość o kilka dni i potem zapomne kiedy dokładnie zakładałam nowe soczewki.Jak soczewki są już zużyte to w sumie widać,bo źle się w nich widzi i w ogóle.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: doktorka »

o! wywolano wilka z lasu, dzisiaj przyjmowalam z mama pacjentke, ktora nosila 2tygodniowe soczewki J&J przez miesiac, bo tak jej polecil sprzedawca (skandal, nadaje sie do sadu) i nabawila sie zapalenia powaznego zapalenia rogowki, ktorego leczenie zajmie 1-2 miesiace. Nie ma zartow.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: Orchidea »

No nie ma.O tym zapaleniu rogówki słyszałam.Ja muszę nowe soczewki kupić jutro albo w czwartek,bo już termin się nieco przedłużył.

Mówiłaś o tych pasożytach,których można się nabawić przez noszenie soczewek dłużej niż się powinno.Mogłabyś podać parę nazw czy cuś,jakie to moga być pasozyty czy zarazki ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: Medycyna Lwów »

słyszałem o chlamydiach, któe faktycznie mogą poważnie uszkadzać wzrok.
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: marti91 »

Ja noszę soczewki, ale uważam, że noszenie tych co sie nie zdejmuje, to marnowanie oczu. W końcu ile to roboty wieczorem zdjąć i rano założyć, a przez tą noc sobie oczy odpoczną. Jak przepuszczalne by te soczewki nie były, jednak z nimi a bez to jest różnica.
marianoitalia
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:53

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: marianoitalia »

No właśnie.Soczewki kontaktowe to nie zabawa. Jak ktoś chce nosić to musi przede wszystkim stosować się do tego co radzi okulista. Słuchać się jego, a nie sprzedawców, bo oni dla zysków to wszystko zrobią
A poza tym to higiena, higiena i jeszcze raz higiena.
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: katy94 »

Hej
Jak to jest z rozmiarami soczewek? Bo byłam niedawno u okulisty na kontroli i poprosiłam też o soczewki i mam takie wyniki:

Do dali, Sfera: PO -2,0 LO -2,0, Cylinder PO -0,5 LO (okienko w tabeli niewypełnione), Oś PO 15 LO (okienko w tabeli niewypełnione) odległość żrenic w mm 64

Soczewki kontaktowe: PO -2,0 LO -2,0

I teraz mam pytanie jakie są wymiary (nie wiem w czy się to określa w ten sposób jakie oko jest duże czy może w stopniach czy oko jest bardziej płaskie czy orągłe) bo narazie kupiłam moje pierwsze soczewki u optyka dla sprawdzenia, ale wiem że na przyszłość będę chciała wypróbowywać soczewki różnych firm i będę je kupywała już w inernecie bo tak jest taniej ale nie wiem które z tych cyfr to sa wymiary tych soczewek

a podobno to jest bardzo ważne, bo oglądałam program gdzie było o tym że ludzie kupują sobie soczewki w których ma się oczy lalki by mieć takie jak Lady Gaga w swoim vidooclipie i że ta moda jest bardzo niebezpieczna bo ci ludzie często nie znają rozmiarów swoich soczewek które trzeba sprawdzić u okulisty i że noszenie soczewek w złych rozmiarach może doprowadzić nawet do ślepoty
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: AnnaWP »

Podane wyniki są moim zdaniem dla okularów. W przypadku soczewek oznacza się właśnie krzywiznę, a nie odległość źrenic. Powinnaś poprosić o wyznaczenie parametrów soczewek kontaktowych.

A co do higieny, to ja osobiście preferuję właśnie miesięczne, przeznaczone do stosowania całą dobę. Wkładanie paluchów do oka jest najbardziej newralgicznym momentem i wolę unikać tego, póki mogę. Dobrałam sobie już jeden model i jestem mu wierna, ale każdy musi dobrać odpowiedni.
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: katy94 »

Czy to możliwe że mam astygmatyzm w prawym oku? Bo sprawdzalam w internecie przed chwilą co te zapisy wogle znaczą i cylinder to astygmatyzm a ztego co wiem to mam tylko krótkozroczność
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: AnnaWP »

Możliwe, ale ja raz miałam stwierdzony cylinder, którego później żaden lekarz nie potwierdził. A odwiedziłam kilku, z racji obciążenia jaskrą jest to mój stały punkt. Zweryfikuj to jeszcze u innego lekarza.
keytone
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 14:08

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: keytone »

Zrób tak jak pisze AnnaW_UO, idź po prostu do innego lekarza (nie chwal się że już u kogoś byłaś) wiadomo, że to są koszty które trzeba ponosić. Ale myślę, że warto bo to są jednak oczy i jednak z najważniejszych narządów zmysłu więc trzeba o nie dbać. Dobrze zbadane oko to dobrze dobrane soczewki- mnie się akurat udało i lekarz od razu dobrał mi odpowiedni rozmiar soczewek (dostałem gratis na wizycie) i później kupowałem już zawsze takie same i nie było nigdy problemów.
AshleyS

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: AshleyS »

Ja aktualnie nosze soczewki ponadstandardowe ponieważ choruje na zaćmę. Nie miałam bladego pojęcia. że przy zaćmie musze nosić zupełnie inne soczewki
miki789

Re: Okulary, czy soczewki kontaktowe?

Post autor: miki789 »

Te okulary które teraz noszę kupowałam w [mod], oczywiście są robione na zamówienie dokładnie pod mój typ wady. Idealna korekcja, czasami a w zasadzie często totalnie zapominam że mam okulary na głowie.co bywa niebezpieczne, ale ogólnie nie czuję nic, żadnego ucisku, dyskomfortu itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości