Czy kot powinien jeść świeże mięso?

MonaS
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 13:40

Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: MonaS »

Czy dajecie Waszym kotom świeże mięso? Nie chodzi mi oczywiście o karmienie go regularne czy dużą ilością, ale np. sytuację, kiedy porcjujecie kawałek mięsa i kot właśnie wtedy pojawia się, domagając kilku drobnych kawałeczków.

Czy w Takiej sytuacji ulegacie i nie widzicie problemu? Czy są jednak przeciwwskazania?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: zoo_ »

Przeciwwskazania do podawania świeżego mięsa?
Czy kot jest roślinożercą żeby istniały jakieś przeciwwskazania?

Kot to mięsożerca, w karmie jest mięso, więc surowe wręcz powinno się dawać.
Nie można podawać jedynie przetworzonych, wszelkich wędlin, kiełbas, mięsa smażonego lub przyprawianego. Surowe, sparzone, gotowane - jak najbardziej!
Podroby także można dawać - żołądki, serca.

Bardzo zdrową dietą jest BARF, który opiera się głównie na surowym mięsie.

Mięso jest też o tyle dobre, że zawiera sporo wody, a koty powinny pić jej dużo, ponieważ często mają problemy z układem moczowym (np. przewlekła niewydolność nerek, kamienie i złogi w pęcherzu moczowym).
MonaS
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 13:40

Re: Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: MonaS »

Dziękuję za odpowiedź. Owszem daję kotu surowe mięso, jako przekąskę, ale w takich ilościach, o jakich wspomniałam. Teraz może kotek dostanie odrobinkę więcej.

Mam karmę, która jest dobrze zbilansowana, z dużą zawartością drobiu i łososia, więc kot dostaje odpowiednią porcję mięsa w karmie. Do tej pory jeszcze nie mieliśmy żadnych większych problemów, więc przypuszczam, że dbamy o niego odpowiednio i jest szczęśliwy z nami
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: AnnaWP »

Kot w naturze żył na świeżym mięsie. Powinien dostawać kawałeczek. Surowego i bez przypraw - zresztą często kot takiego przyprawionego nie chce.
Za to wiele kotów nie powinno dostawać mleka, o czym dowiedziałam się mając takiego kota.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: zoo_ »

MonaS pisze: Mam karmę, która jest dobrze zbilansowana, z dużą zawartością drobiu i łososia, więc kot dostaje odpowiednią porcję mięsa w karmie.
Jesteś pewna? A czytałaś skład tej karmy?
Skład: zboże, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, oleje i tłuszcze, roślinne produkty uboczne, ryby i rybne produkty uboczne (4%), substancje mineralne.
Zgodnie z przepisami składniki w pokarmach są wypisywane kolejno od największego ich udziału w karmie, do najmniejszego. Na pierwszym miejscu w tej karmie jest ZBOŻE . czyli jest ono podstawą tej karmy. czy koty odżywiają się zbożem?
Druga sprawa to zawartość tego mięsa. Nie podali go w procentach, bo pewnie nie ma czym się chwalić Myślę, że to co najwyżej kilka-kilkanaście procent udziału.
Dalej są oleje i tłuszcze - nie podali czy jest to tłuszcz zwierzęcy (pożądany), czy roślinny (fe).
Kolejno roślinne produkty uboczne - nie trzeba komentarza.
No i mamy te 4% ryb i produktów ubocznych z tychże ryb. Produkty uboczne to oczywiście nie mięso, a odpadki.


Najlepsze karmy to bezzbożówki, chociaż wypadają cenowo drożej oczywiście.
Najtańsza jest chyba ToTW, Josera do której link wrzuciłaś wychodzi 13,25zł/kg i opiera się głównie na zbożach.
ToTW w zbliżonym wagowo opakowaniu wychodzi 16,15zł/kg, a opiera się w składzie na mięsie i nie posiada zbóż

Niektóre koty mają jednak problem z przestawieniem się z marketówek na karmy bezzbożowe albo BARFa, ponieważ te pierwsze zawierają dużo dodatkow smakowych i zapachowych.
Tak samo ciężko jest zmienić nawyki żywieniowe kogoś, kto całe życie restaurował się w McDonalds a teraz ma pić zielone soki 8-)


Jeśli już wybierać Josere, to lepszą wersję, np. allegro 4617563641
Chyba nie ma mniejszych opakowań, więc trzeba się porwać na 10kg i zapłacić jednorazowo 2x więcej, ale cenowo wychodzi taniej (11,5zł) a przynajmniej w tej karmie na pierwszym miejscu znajduje się mączka drobiowa, więc MIĘSO. I w procentach osiemnastu a nie kilku
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: Mårran »

My dajemy naszej kotce w miarę regularnie kurczaka, bo uwielbia go tak jak my
Pani Buka
mruk
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2015, o 09:29

Re: Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: mruk »

ja tez daje raz na jakis czas kurczaka mojemu kociakowi zawsze to jakas odmiana.
ogras
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2017, o 21:09

Re: Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: ogras »

Ja daje swojemu kawałki kurczaka (szczególnie piersi), ale też serca, które są naprawdę bardzo zdrowe. Niestety nie zawsze serducha są dostępne w mięsnym, albo ja nie mam czasu na zakupy. Podroby szybko się psują, więc trzeba je szybko zużyć. Warto też tutaj [mod] kupować puszki z mięsem z wyższej półki. Jest to dobra alternatywa.
linaweimann
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2020, o 13:25

Re: Czy kot powinien jeść świeże mięso?

Post autor: linaweimann »

Ja osobiście również daje surowe mięso mojemu kotu, aczkolwiek nie robię tego zbyt często.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości