Książki do matury z chemii i biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
PatrickW
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2018, o 00:12

Książki do matury z chemii i biologii

Post autor: PatrickW »

Witam, chcialem sie poradzic co do ksiazek w kontekscie przygotowan do matury z chemii i biologii. Otoz zastanawiam sie, czy wiedza podrecznikowa wystarcza? W podrecznikach np niektóre hormony sa opisane skrótowo, inne zas szerzej, co sprawia wrazenie dysproporcji w niektorych wiadomosciach. Czy powinienem szukac informacji pozapodrecznikowych, np wikipedia? W takim wypadku czesto dochodzi do efektu kuli snieznej, bo jest tego coraz wiecej i wiecej, a sam nie wiem czego sie moge spodziewac, co mi moze pomóc w przygotowaniu do zadan, które czasem wymagaja polaczenia róznych obszarów wiadomosci / Ksiazki które mam:

Biologia:

Operon, nowe wydania z 2016 roku

Zbiory Zadan Witowskiego

Chemia:

Nowa Era - no wlasnie, tutaj mam jeden podrecznik z Nowej Ery z 2012 roku, drugi z nowego wydania. Zastanawiam sie czy to stanowi problem, gdyz ten podrecznik z 2012 roku to okres starych matur, przed 2015 rokiem.

Zbiory Zadan Witowskiego

Ciagle w glowie szumi mi dylemat, czy wiedza podrecznikowa (po jednym rodzaju podreczników na oba przedmioty?) +klepanie zadan to wystarczajace przygotowanie, czy wlasnie powinienem sie wspomagac innymi zródlami, ale z drugiej strony wielu odradza kompleksowe wkuwanie wszystkiego. Jak wygladalo to w tym aspekcie u bylych zdajacych? Oraz czy repetytorium spelni tu jakas role, jesli tak to w co warto sie zaopatrzyc?
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: Książki do matury z chemii i biologii

Post autor: Hymenophyllum »

1. Generalnie wystarcza, ale to nie znaczy ze nie warto sięgnąć gdzie indziej by lepiej zrozumieć o co chodzi. Mnie w tym pomógł Campbell (ale jest to ksiązka do poduszki, a nie po to by się z niej uczyć)
Wiki jest w porządku, ale trzeba wiedzieć kiedy przestać
2. Ja korzystałem z Nowej Ery i była w miarę ok, Operonu nie znam. Witowski to największe zło, bo zadania obejmują obszary wiedzy zbędna do matury, inne są zbyt zamknięta, a kolejne to zwykła kopia matur. Polecam Nową Erę i matury.

Krąży gdzieś w sieci repetytorium Nowej Ery w pdfie - ono ci zupełnie wystarczy do biologii. Z chemii miałem WSIP i bardzo mi się podobał, ale tutaj również Nowa Era daje radę.

Generalnie podręcznik i zadania to główne źródło nauki, ja oprócz tego czytałem Campbella. Na lek wystarczyło.
Awatar użytkownika
juliamos
Posty: 12
Rejestracja: 9 sty 2019, o 12:46

Re: Książki do matury z chemii i biologii

Post autor: juliamos »

Myślę, że myślimy o tym samym repetytorium z Nowej Ery do biologii - ja się uczyłam praktycznie tylko z niego i poszło bez problemu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości