Jaki mikroskop wybrać? :D

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Pantofelek_
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2019, o 17:23

Jaki mikroskop wybrać? :D

Post autor: Pantofelek_ »

Cześć

Dopiero zaczynam przygodę ze światem mikrobiologicznym. W domu mam mały mikroskop który powiększa na prawdę mało, w dodatku jest stary. Chciała bym zakupić coś nowego, lepszego. Zależy mi na powiększeniu umożliwiającym oglądanie np protistów, okrzemków. Mój budżet to około 800zł. Czy ktoś by coś polecił? Zależy mi na dokładnym obejrzeniu tych maluchów. Ps jakie minimalne powiększenie by zobaczyć coś sensownego?
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

[Link] Kupujesz mikroskop nowy albo używany? Lektura obowiązkowa.

Post autor: Karol__ »

kupujesz-mikroskop-nowy-albo-uzywany-le . 48822.html

Tu masz wszystkie podstawowe informacje o zakupie mikroskopu.

Naprawdę polecam przeczytać na spokojnie. Jak przerobisz ten tekst i nadal będziesz mieć jakieś wątpliwości to pisz śmiało.

Odrazu zaznaczę, że raczej wszyscy stanowczo odradzamy zakup nowego mikroskopu. Jest to po prostu bardzo nieopłacalne.

Za kwotę 800 zł ewentualnie 100,200 złotych więcej masz używanego biolara, który jakością przebija wiele nowych mikroskopów nawet za pare tysięcy złotych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości