praca: weterynarz

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Adzio
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2009, o 10:33

Re: praca: weterynarz

Post autor: Adzio »

Hm Ja bym szedł za swoimi marzeniami(sam chce iśc na weterynarie. Bo od dziecka chce pomagać zwierzakom, które bardzo cierpią) Zawsze praca się znajdzie, a jak będziesz dobrym weterynarzem i przyjaznym to będziesz miała dużo klientów. Choć nawet zawód nauczyciel oraz kurs, też są całkiem niezłe.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: praca: weterynarz

Post autor: Korczaszko »

a jestes pewna, że chcesz wrócić do swojego miasta? ofert pracy trochę jest [zaczęłam je znajdywać] więc bezrobocie może nie takie straszne.
jako nauczycielka będziesz mieć większą konkurencję
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: praca: weterynarz

Post autor: Tahtimittari »

meqan-wet, sądzę,że prościej Ci będzie znaleźć pracę jako weterynarz. Na nauczycieli jakiegoś straszliwego popytu nie ma. No i jako weterynarz możesz własną przychodnie otworzyć, z tego co widziałam przed wyprowadzką do Wrocławia (też mieszkałam w takim ok 50tys. miasteczku) to nowo otwarte gabinety w ciągu kilku lat się ładnie rozwijały.
No i też taka sprawa, jak Korczaszko pisała - wcale nie musisz pracować tam gdzie się wychowałaś.
meqan-wet
Posty: 26
Rejestracja: 2 lis 2009, o 10:59

Re: praca: weterynarz

Post autor: meqan-wet »

Tahtimittari pisze:meqan-wet, No i jako weterynarz możesz własną przychodnie otworzyć
no niby tak , tylko że to trzeba mieć dużo kasy , wydaje mi się że lepiej się zatrudnić w innej , rozmawiałam z wet który już jakiś czas temu otworzyl klinike i z tej rozmowy wywnioskowalam ze puki co to nie jest zadowolony , ledwo na oplaty wystarcza , bo budynek nie jest jej .

Korczaszko pisze:a jestes pewna, że chcesz wrócić do swojego miasta?
niedawno przeprowadziłam się na domek , i puki co zamierzam spędzić życie na wsi , przeprowadzka do większego miasdta nie wcchodzi mi w gre , dopiero co sie uwolniłam od miasteczka. jak na razie nie slyszałam o wecie który by mieszkał w mojej okolicy , moze to i dobry znak

Jak narazie nie mam co planowac , zalezy od matury , która mnie przeraza
jeszcze tylko 2 lata ehhh moze ma ktos jakies materialy z lo ktorymi b sie chciał podzielic ?
dzieki za odp. pozdrawiam ]
Omfa
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2010, o 19:37

Re: praca: weterynarz

Post autor: Omfa »

Jeśli myślicie , że weterynaria , to tylko ratowanie małych zwierzątek i pomaganie im , to czas brutalne zderzenie z rzeczywistością - TAK NIE JEST ! Bardzo często zdaża się , że jedyną rzeczą jaką możemy zrobić , to uśpienie zwierzaka , gdyż właściciela najzwyczajniej nie stać na leczenie go. Nawet jeśli przyjdzie nam kroić pacjenta , to wierzcie mi , że do najprzyjemniejszych rzeczy to nie należy. Wiem , bo jestem specjalistą chirurgi weterynaryjnej. Studia do najłatwiejszych nie należą , ale do tego się idzie przyzwyczaić. Większym problemem jest to , że większość zdających na weterynarię zupełnie inaczej sobie ją wyobraża i po pewnym czasie rezygnuje . Do każdego zawodu trzeba mieć zamiłowanie i czerpać z niego szczęście. Ja robię to , co lubię , ale piszę jak jest. Owszem , pomagam zwierzątkom (zarówno tym małym jak i tym dużym) , ale nie jestem Bogiem i czasem mogę powiedzieć jedynie: Przykro mi. . Radzę Wam , zastanówcie się zanim wybierzecie ten kierunek , bo usłany róźami on nie jest. Tak w skrócie : weterynaria , to piękny zawód , ale nie jest on dla wszystkich.

tkaczyk
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2015, o 13:19

Re: praca: weterynarz

Post autor: tkaczyk »

Jeśli myślisz o zostaniu weterynarzem tylko ze względu na pieniądze to odradzam. Musiałbyś mieć duży kapitał, żeby otworzyć własną klinikę, do tego konkurencyjne ceny żebyś się utrzymał na rynku.
domidomi
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2018, o 11:11

Re: praca: weterynarz

Post autor: domidomi »

Przede wszystkim warto miec realną wiedze na temat tego zawodu. Zamilowanie do niesienia pomocy zwierzętom to za malo. Trzeba dostac sie na studia, skonczyc je- a weterynaria jest uznawana za najtrudniejszy kierunek. Po skonczonych studiach czeka cie staz. A dalej- nie tylko praca, ale tez kursy, szkolenia. Jesli chodzi o obowiazki to oprocz leczenia zwierzat domowych czeka cie rowniez zajmowanie sie zwierzetami hodowlanymi, egzotycznymi. Plus kontrola zywnosci odzwierzecej i chorob odzwierzecych. Sporo pracy
wilczyca92
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2018, o 10:46

Re: praca: weterynarz

Post autor: wilczyca92 »

Zgadzam sie z poprzedniczka. Ten zawod to w duzym stopniu powolanie i ogrom pracy, wysilku. Warto tez miec na uwadze, ze lekarz weterynarii jest odpowiedzialny za leczone zwierzeta, a nie zawsze mozna je wyleczyc.
CulexPipiens
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2019, o 15:59

Re: praca: weterynarz

Post autor: CulexPipiens »

Pozwolę sobie odświeżyć ten nieco zakurzony biegiem dziejów temat :)

Mianowicie, mam ważne dla mnie pytanie, zwłaszcza do studentów i absolwentów tego kierunku.
Otóż zastanawiam się nad weterynarią, ALE kręcą mnie specjalizacje bardziej niszowe. 8) Nie mam nic do psów i kotów, mogłabym z nimi pracować.
Nie mogę znaleźć w necie zbyt wielu informacji odnośnie perspektyw zawodowych w takich dziedzinach jak
Zwierzęta Dzikie, Egzotyczne, Owady Hodowlane.
Na pracę w ZOO raczej nie ma co liczyć, ale może jakieś rezerwaty, stacje badawcze, lecznice zwierząt dzikich? Czy to tylko mrzonka i nie ma co nastawiać się na takie zajęcie?

Pozdrawiam i z góry BARDZO dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieje, że ktoś się znajdzie :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości