Po studiach analityka medyczna specjalizacja w mikrobiologii

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
martini1
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2019, o 13:23

Po studiach analityka medyczna specjalizacja w mikrobiologii

Post autor: martini1 » 29 sty 2019, o 18:29

Hej

Po studiach analityka medyczna można robić specjalizację w zakresie mikrobiologii, czym w takim razie różni się to od studiów, które są oferowane np na Wrocławskim Uniwersytecie o nazwie mikrobiologia"?

Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Po studiach analityka medyczna specjalizacja w mikrobiologii

Post autor: Karol__ » 30 sty 2019, o 00:18

Myśle, ze to dość jasno wynika z samej charakterystyki tych kierunków.
„Mikrobiologia – nauka zajmująca się zagadnieniami związanymi z mikroorganizmami oraz wirusami, dział biologii. Do organizmów, którymi zajmuje się mikrobiologia, należą: bakterie, grzyby oraz niektóre protistu”

zajmuje się mikroorganizmami w całym ich spektrum, badanie, charakterystyka, zastosowanie, ich wpływ na różne dziedziny życia etc.

„analityka medyczna, medycyna laboratoryjna – dyscyplina medycyny, której zadaniem jest określanie składu i parametrów biologicznych i fizykochemicznych krwi lub innych materiałów pobranych od pacjenta. Badanie laboratoryjne prowadzi się in vitro przy użyciu technik mikroskopowych, biochemicznych, immunologicznych, bakteriologicznych, analizy instrumentalnej i służy ustaleniu rozpoznania lub monitorowaniu leczenia.”

Cała ta piękna definicja z Wikipedii tylko specjalizuje się w wykrywaniu mikroorganizmów

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post