KTÓRY WYNIK Z MATURY SIĘ LICZY??

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
martini1
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2019, o 13:23

KTÓRY WYNIK Z MATURY SIĘ LICZY??

Post autor: martini1 »

Witam
Chciałbym poruszyć jedną kwestię w tym wątku. Otóż który wynik z matury się liczy. Rok 2018 napisałem bio na 65% a chem na 77% i mat na 96% (podstawa).
W 2019 zamierzam poprawiać wszystkie trzy przedmioty. Co jeśli poprawię matmę na niższy wynik (analogicznie każdy z tych przedmiotów). I tutaj pytania.

1. Jeżeli dostanę z matmy np 80% to który wynik się liczy?
2. Jeżeli dostanę z Chemii niższy wynik np 75% ale z wyższym centylem, to który się liczy?
3. Analogicznie, co gdy mam niższy centyl ale wyższy procent?
4. Co gdy procent jest taki sam a centyl inny? (Tutaj logiczne jest że nic się nie zmienia ale chodzi mi o to czy wydają aneks)
5. Co gdy centyl jest taki sam a wynik się zmienia (na lepsze lub na gorsze)?
6. No i na koniec. Najważniejsze pytanie podsumowujące, czy jest możliwość, że moje wyniki z roku 2018 tzn 65, 77 i 96 mogą ulec obniżeniu poprzez któryś z wyżej podanych punktów?

Dzięki za pomoc z góry. Najlepiej gdyby ktoś dał link do podstawy prawnej na ten temat.
Manganian
Posty: 24
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:03

Re: KTÓRY WYNIK Z MATURY SIĘ LICZY??

Post autor: Manganian »

O ile nic się nie zmieniło od ubiegłego roku (a zapewne nie), to:
*wynik w centylach nie jest uwzględniany przez uczelnie wyższe
*wynik procentowy ma taką samą ważność niezależnie od roku napisania matury. Oznacza to, że nigdy nie „obniży” się Twój wynik, bo podając wartości, dajesz te najwyższe. Poza tym Twój wynik może być kombinacją wyników procentowych z kilku lat.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: KTÓRY WYNIK Z MATURY SIĘ LICZY??

Post autor: Karol__ »

Liczy się wyższy wynik procentowy. Centyle nie maja żadnego znaczenia, nie uwzględnia się ich w rekrutacji na uczelnie.
martini1
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2019, o 13:23

Re: KTÓRY WYNIK Z MATURY SIĘ LICZY??

Post autor: martini1 »

Manganian pisze:
4 lut 2019, o 10:24
Poza tym Twój wynik może być kombinacją wyników procentowych z kilku lat.
Można jakiś przykład tej kombinacji, bo nie rozumiem zasady działania?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: KTÓRY WYNIK Z MATURY SIĘ LICZY??

Post autor: Piotrr »

załózmy ze nie poprawisz chemii w 2019 ale napiszesz biologie na 80 % i matme na 100. zanosisz swiadectwa maturalne z 2018 roku z chemia i 2019 roku z matka i biologia. Masz kombinacje z 2 lat
W końcu lekarz
martini1
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2019, o 13:23

Re: KTÓRY WYNIK Z MATURY SIĘ LICZY??

Post autor: martini1 »

A no to tak rozumiem już
Dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości