poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Moja przyjaciolka jest zalamana - od ~pazdziernika uczy sie biologii i chemii, de facto od zera - i przezywa kryzys, ze jednak nie zdazy ogarnac wszystkiego w terminie.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Deklaracja złożona, opłacona.
Kryzys jest bo jest luty i sporo ucieka wiedzy z głowy. Niech już ciągnie do końca jak od październik się uczy. A co będzie to będzie. Serio ni ma co się spinać. Wiadomo stres jest, ale można ten stres uspokoić.
Ja biologię od zera dopiero teraz zacząłem. Mam dopiero dwa rozdziały za sobą. Wiem, że za bardzo nic z tego nie będzie. Dlatego bardziej będę cisnął chemię.
Nóż widelec.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Jak komuś ucieka wiedza, to polecam robić więcej arkuszy. Nawet jeśli materiał nie jest przepracowany tak jak się należy. Jedno się utrwali, drugie pokaże że są braki. Ja robiłam setki arkuszy i polecam.
1/6 SUM WLK
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Jak nauka?
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Nauka powoli ale sukcesywnie do przodu A jak u Was?
Co sądzicie o różnego rodzaju zbiorach zadań z biologii bo spotkałam się niejednokrotnie z opinią, że żaden nie odzwierciedla zadań CKE?
Aha, odnośnie arkuszy CKE, robicie już jakieś, jeśli tak to jak Wam idą?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Nie wiem czy w ogóle jest sens rozwiązywać zbiory z bio. Te zadania w zbiorach ni jak się trzymają z zadaniami z arkusza. W Witowskim większość to zadania maturalne i tylko te rozwiązuje, autorskich nie ruszam. Nie ma czasu. Średnio u mnie skończył komórka, skład chemiczny witaminy enzymy. Jestem w metabolizmie. Do końca daleko więc wiem, że nie zdążę.
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

A z chemii jak Ci idzie, bo wspominałeś że głównie na niej będziesz się skupiał?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Dalej organiczna
I cała fizyczna z redoksami elktrochemią, metalami, dysocjacją także dużo.
Także co roku poprawiam co roku 4 litery. W tym roku ostatni raz kończę ten rozdział.
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Ja dopiero skończyłam pierwsza książkę z Witkowskiego czyli te wszystkie bloki, stężenia i tak dalej i zaczęłam druga. Staram się robić ok 50-60 zadań dziennie a Ty?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Różnie raz 100 raz 10. Chodzę do pracy więc systematycznie nie siedzę w książkach.
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

A co z arkuszami, robisz już jakieś? Bo ja jakoś nie mogę się za nie zabrać &#128539 Ale postanowiłam sobie że w weekend już zacznę je robić.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Dzisiaj mam ostatni dzień 2 zmiany i dzisiaj usiadę. Drukować arkusze będę jutro.
tomtom0
Posty: 24
Rejestracja: 13 paź 2017, o 18:09

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: tomtom0 »

prawo hardyego-weinberga z genetyki nas dotyczy? na arkuszach do naszej matury nie spotkałem się z tym
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości