Deklaracja maturalna

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
slaep
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2016, o 20:15

Deklaracja maturalna

Post autor: slaep »

Chciałem złożyć jutro deklarację maturalną (podwyższenie wyniku, stara formuła) i mam kilka wątpliwości.

1. Czy skoro składam tylko deklarację ostateczną, to zaznaczam kwadrat Nie wprowadziłem/łam zmian czy zostawiam oba kwadraty puste?

2. Czy w pkt 6 zaznaczam drugi kwadrat Wyrażam zgodę na przekazywanie moich danych osobowych oraz uzyskanych przeze mnie wyników z OKE do CKE oraz stronie hiszpańskiej"? Według mnie dotyczy on, podobnie jak pierwszy kwadrat, tylko absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych z językiem hiszpańskim. Ale szukając instrukcji wypełniania deklaracji w internecie natrafiłem na taką, według której koniecznie trzeba zaznaczyć".

3. Czy deklaracje z różnych OKE czymś się różnią czy teoretycznie wszędzie są takie same? Na stronie mojej OKE są częściowo nieaktualne (obecnie termin wniesienia opłaty upływa 7 marca, a nie 7 lutego), więc chciałem wykorzystać wzór ze strony jakiejś innej OKE.

Będę wdzięczny za pomoc.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Deklaracja maturalna

Post autor: James Bond »

Ja zaznaczyłem,ze nie wprowadzam żadnych zmian.
slaep
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2016, o 20:15

Re: Deklaracja maturalna

Post autor: slaep »

Ja też tak w końcu zaznaczyłem i chyba jest dobrze, bo nie było problemów przy oddawaniu.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Deklaracja maturalna

Post autor: Karol__ »

Pierwsze dwa zostawiłbym puste, a co do różnych Oke wydaje mi się ze się różnią, bo kiedyś sprawdzałem dlatego lepiej składać ta z twojego okręgu. Napisałbyś jak się finalnie okazało skoro już złożyłeś?
slaep
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2016, o 20:15

Re: Deklaracja maturalna

Post autor: slaep »

1. Zaznaczyłem kwadrat Nie wprowadziłem/łam zmian".

2. W pkt 6 nic nie zaznaczałem.

3. Koniec końców wypełniłem deklarację na komputerze

Kod: Zaznacz cały

vulcan.edu.pl/strona/deklaracje-411
bo przy wypełnianiu ręcznie pomyliłem się w połowie i nie chciało mi się od nowa pisać. Co prawda tam jest ta stara data terminu płatności (7 lutego zamiast 7 marca), ale skoro i tak załączałem potwierdzenie przelewu od razu, to nie ma to raczej wielkiego znaczenia. Wydaje mi się, że jednak deklaracje z różnych OKE się nie różnią (poza tą datą płatności, która w niektórych jest nieaktualna – ustawa zmieniająca weszła w życie chyba w grudniu), bo dość dokładnie porównywałem deklaracje z Gdańska i Krakowa.

Przy składaniu deklaracji w szkole problemu nie było, aczkolwiek sekretarka jakoś bardzo dokładnie nie studiowała tej deklaracji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości