[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;

Moderator: planapo

Boguslaw

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw » 29 sty 2019, o 09:10

Pisałem (odpisywałem) ładnych kilkanaście minut i mi zeżarło :-(
Jako, że nieczasowy bardzo jestem, to przy okazji -)

Awatar użytkownika
zemanpg

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: zemanpg » 16 lut 2019, o 08:54

Chciałbym włożyć coś od siebie dla forum i przybliżyć trochę Wam sprzęt mojego syna, a jest to mikroskop Levenhuk 320 (cena ok 550-750zł brutto) oraz kamera chińska LeeTun 5MP MEE-500(ok 200zł netto). W ramach prezentacji mikroskopu i kamery zamierzam wrzucić kilka zdjęć i filmiki. Co mi zaproponujecie abym powiększał i pokazywał? Nie mam kupionych preparatów, w stawach i kałużach póki co za dużo nie pływa, w akwarium za dużo żywych organizmów też nie mam. O w miarę świeżą muchę też teraz ciężko Do powiększeń obiektywów 4x, 10x póki co proponuję skórkę cebuli. Do powiększenia 40x już nie mam pomysłu, do 100x immersja tym bardziej. Mogę też się wstrzymać chwilę i poczekać na wiosnę i obfite kałuże. Może w sumie wychoduję odrobinę solowców (chyba jeszcze gdzieś mam jajka), zobaczymy jak będzie, mogą szybko uciekać z kadru. Może znajdę w akwarium jakąś martwą krewetkę, czasami na filtrze są martwe krewetkowe dzidzie. Piszcie co chcecie abym pokazał takiego w miarę dostępnego.
Opis mikroskopu dać w dziale mikroskopy do 500zł czy już 500-2000zł? Test kamerki rozumiem bezpośrednio w dziale Mikroskopia i mikrofotografia - dyskusje techniczne".

ODPOWIEDZ