Jaki przedmiot jest brany pod uwagę w przypadku takich samych wyników matur z biologii i chemii u dwóch kandydatów?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
merymagdalena
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2019, o 15:30

Jaki przedmiot jest brany pod uwagę w przypadku takich samych wyników matur z biologii i chemii u dwóch kandydatów?

Post autor: merymagdalena »

Generalnie chodzi mi o to, że w momencie, gdy składam papiery na uczelnie i moja suma punktów z biologii i chemii wynosi tyle samo, co Zbyszka, to na wynik której matury patrzą rekrutujący w celu dokonania decyzji: kogo przyjmujemy"?
Wiem tyle, że na każdej uczelni wygląda to troszkę inaczej niektóre patrzą na matematykę, a niektóre (z tego, co słyszałam) na polski, a ja chciałabym się dowiedzieć, co jest brane pod uwagę na uczelni medycznej w:
- Warszawie
- Poznaniu
- Łodzi
- Gdańsku
- Szczecinie
- Białymstoku

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. )
Adenina_ina
Posty: 45
Rejestracja: 1 lut 2018, o 09:56

Re: Jaki przedmiot jest brany pod uwagę w przypadku takich samych wyników matur z biologii i chemii u dwóch kandydatów?

Post autor: Adenina_ina »

Gdańsk
W takim wypadku biorą obie osoby, no chyba, że osób z identycznymi wynikami jest sporo i przekraczają limit miejsc (nie słyszałam, żeby kiedykolwiek tak było). Wtedy biorą wszystkich pod warunkiem, że liczba osób wziętych w nadmiarze (czyli liczba osób, które przekroczyły limit) jest mniejsza od od liczby miejsc, które by pozostały, gdyby nie zakwalifikowano tych wszystkich osób z taką samą punktacją. Jak ja składałam dokumenty tak było i raczej nic sié nie zmieniło. Jak się ma pytania to najlepiej dzwonić po kolei do każdej uczelni.
Adenina_ina
Posty: 45
Rejestracja: 1 lut 2018, o 09:56

Re: Jaki przedmiot jest brany pod uwagę w przypadku takich samych wyników matur z biologii i chemii u dwóch kandydatów?

Post autor: Adenina_ina »

Jeśli chodzi o sytuację, że wynik sumaryczny jest taki sam, ale składowe się różnią, to patrzą na biologię i tu faktycznie zdarza się, że ludzie przez słabą biologię a bardzo wysoką chemię się nie dostają.
Manganian
Posty: 24
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:03

Re: Jaki przedmiot jest brany pod uwagę w przypadku takich samych wyników matur z biologii i chemii u dwóch kandydatów?

Post autor: Manganian »

Tak jak poprzedniczka napisała, większość uczelni przy takim samym sumarycznym wyniku bierze w dalszej kolejności pod uwagę wynik z biologii (na WUMie z kolei w jeszcze dalszej kolejności chemię). Wydaje mi się, że jednym z niewielu wyjątków (o ile nie jedynym) do tej pory była Łódź ze względu na brak konieczności składania wyniku z biologii. Tam jako kolejne kryterium liczy się wynik z polskiego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości