Trzeci tor optyczny Delta optical genetic pro trino

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
karwel
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2019, o 18:51

Trzeci tor optyczny Delta optical genetic pro trino

Post autor: karwel »

Witam
Po godzinach studiowania forum i innych źródeł i walką z moim mikroskopem doszedłem do pewnych wniosków i w tym momencie potrzebuję pomocy bo może ktoś z was zna sklep lub rzemieślnika który mnie poratuje.
Teraz do celu
Posiadam mikroskop Delta optical genetic pro trino. Ma on trzeci tor optyczny z takim wysokim kominem (nie wiem jak to się fachowo nazywa) niestety jest tak długi, że nie jestem w nim w stanie uzyskać ostrości do podpiętej lustrzanki za pomocą przejściówki bez optyki. Wiem że jest dostępna taka przejściówka dla tego mikroskopu w delta i innych miejscach ale ona posiada soczewki czego chcę uniknąć i do tego jest strasznie droga.
Metodą prób doszedłem że jak odkręcę cały ten komin i zbliżę się z lustrzanką mniej więcej na 4 cm nad głowicą ostrość jest super i pokrywa się z tą w okularach.
i moje pytanie brzmi czy można gdzieś kupić taki krótki komin który będzie zgodny z gwintem w głowicy, ewentualnie czy znacie kogoś kto takie elementy robi na zamówienie.
Wiem że też po prostu mogę obciąć posiadany komin na konkretny wymiar ale i tak to będzie wymagało dorobienia odpowiednich redukcji a do tego zniszczę część co może być minusem przy odsprzedawaniu w przyszłości tego mikroskopu.

Bardzo proszę o pomoc bo już mnie dobija zabawa z tym sprzętem

Pozdrawiam
Piotr Kardaś
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Prośba o pomoc z trzecim torem optycznym

Post autor: Karol__ »

Chodzi o modyfikację samej metalowej rurki". Więc wykona ci to każdy tokarz, czy nawet majsterkowicz z dostępem do gwintownicy.
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Prośba o pomoc z trzecim torem optycznym

Post autor: phacops »

Robisz przejściówkę z wejściem na m42 a resztę dokładasz pierścieniami.
karwel
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2019, o 18:51

Re: Prośba o pomoc z trzecim torem optycznym

Post autor: karwel »

Dziękuję za odpowiedź.
A czy ktoś z was się orientuje jakiego typu jest gwint na głowicy tej Delty, bo w sklepie się dowiedziałem że nie mogą mi udzielić takiej informacji takie zdrowe podejście do użytkownika.
Bez tej informacji będę musiał jechać z całą głowicą.
Chyba że znacie jakieś uniwersalne adaptery/przejściówki które się nie nakręca tylko zaciska śrubami.
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

[Link] Ogólne dyskusje

Post autor: phacops »

Tutaj
ogolne-dyskusje-techniczne-przerobki-do ... ml#p916447

Robisz coś w rodzaju czegoś co mam na 3 zdjęciu po. Tylko dopasowany do swojego bagnetu w mikroskopie. Koniecznie powinno być wyjście na m42 abyś z pierścieni macro (które to w m42 są najtańsze) mógł zbudować kolumne o wysokości jakiej tylko chcesz.

Zwróć też uwagę na 2 zdjęcie w moim wpisie gdzie masz wygląd bagnetu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość