Co to za robak? Podobny do strąkowca fasolowego lub jakiegoś chrząszcza

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Annix
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2019, o 12:33

Co to za robak? Podobny do strąkowca fasolowego lub jakiegoś chrząszcza

Post autor: Annix »

Cześć, proszę o pomoc w identyfikacji.
Od jakiś 2 tygodni, w odstępach 1-3 dni widzę w mieszkaniu (głównie okolice kuchni) robaki, link do zdjęcia jednego z nich wklejam poniżej.
Zawsze widzę je pojedynczo, są powolne, bo gdy je widzę stoją w miejscu, ruszają co najwyżej czułkami. Mają szary tułów i czarne odnogi. Około 1,5 cm długości tułowia.
Próbując wyszukać coś w internecie i najbardziej przypominają mi jakiś rodzaj chrząszcza lub chyba nawet bardziej strąkowca fasolowego, ALE problem w tym, że nie jadam w ogóle fasoli, nie mam nic w domu z roślin strączkowych. Chyba, że przywędrował do domu z jakimiś innymi zakupami. Najgorsze jest to, że nie potrafię znaleźć ich pochodzenia - zawsze są w okolicach kuchni - na szafce/blacie/oknie/podłodze, więc nie potrafię znaleźć miejsca ich zagnieżdżenia.
Wydaja mi się być nieszkodliwe, ale nie znam się totalnie na takich stworzeniach, nie wiem jak szybko się rozmnażają, a wolałabym temu zapobiec.
Może ktoś z Was je rozpozna i wskaże co to za stworzenie i skąd się mogło wziąć?
Załączniki
owad.jpg
Annix
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2019, o 12:33

Opuchlak

Post autor: Annix »

Temat można zamknąć, okazało się że był to opuchlak.
O dziwo u wielu osób przyszedł do mieszkania wraz z choinkami na święta.
Po wyrzuceniu słuch o nich na szczęście zaginął
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości