Egzaminy wstępne na medyczne kierunki studiów na Słowacji 2019/2020

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotr_SK
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2018, o 18:35

Egzaminy wstępne na medyczne kierunki studiów na Słowacji 2019/2020

Post autor: Piotr_SK »

Zbliża się czas aplikowania na studia, jeśli chce się studiować medycynę na Słowacji, dlatego przygotowałem dla Was krótki przewodnik po egzaminach, żebyście nie musieli za dużo szukać i mieli wszystkie informacje w jednym miejscu. Jak pewnie już wiecie, w Słowacji medycynę można studiować w trzech miejscach: w Bratysławie, Koszycach oraz w Martin, nauka trwa 6 lat i odbywa się w języku angielskim.
Wyniki z matury nie mają żadnego znaczenia, pod uwagę brane są jedynie punkty z egzaminu wstępnego, który przeprowadzany jest po angielsku.

Bratysława oferuje dwa kierunki medyczne – stomatologię oraz medycynę ogólną. Egzamin odbywa się na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie. Aby jednak napisać egzamin, trzeba wcześniej przesłać formularz zgłoszeniowy oraz dostarczyć dokumenty w następujących terminach:
- do 24 maja, jeśli chce się podejść do egzaminów, które odbędą się 24 i 25 czerwca 2019, lub
- do 15 lipca, jeśli planuje się zdawać 15 lub 16 sierpnia 2019.
Bratysława jako jedyna oferuje opcję elektronicznej rejestracji, która otwarta jest od 1 marca 2019 dla egzaminu lipcowego oraz od 25 maja 2019 dla egzaminu sierpniowego.

Jeśli chodzi o Koszyce, to tam również można studiować medycynę ogólną oraz stomatologię, a egzamin odbywa się na Wydziale Lekarskim w Koszycach UPJŠ. Tu również są dwa osobne terminy składania aplikacji, w zależności od tego, kiedy chce się zdawać egzamin:
- do 24 maja dokumenty muszą przesłać osoby, które chcą podejść do egzaminu 19 lipca 2019, oraz
- do 27 lipca, jeśli planuje się zdawać 19 sierpnia 2019.

Uniwersytet w Martin oferuje tylko jeden kierunek i jest nim medycyna ogólna. Egzamin odbywa się na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Jesseniusa. Wszystkie wymagane dokumenty należy dostarczyć:
- do 1 czerwca, gdy podchodzi się do egzaminu 26 czerwca 2019, albo
- do 15 lipca, jeśli chce się zdawać 16 sierpnia 2019.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post