Studia Cambridge

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wiwi
Posty: 6
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 17:40

Re: Studia Cambridge

Post autor: wiwi »

Hej
zobacz sobie przede wszystkim forum British Council! Tam znajdziesz trochę przydatnych informacji. Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości to chętnie Ci pomogę, studiuję medycynę na Cambridge.
chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: Studia Cambridge

Post autor: chemistry123 »

Z tego co wiem to IELTS można zdawać póżniej,trzeba ich tylko poinformować,BMAT też.Ja też chcę aplikować,jednak na Oxford,UCL,Imperial,chociaż Cambridge może też,szkoda że nie można na 2 uczelnie na raz,podobno medycyna lepsza w Cambridge<jak nie to proszę mnie uświadomić,że jestem w błędzie.Także do 15.10 aplikacja.Wuzet dużo masz tych osiągnięć,ja nie mogę się tyloma pochwalić,za pózno się obudzilem".Nie będzie łatwo z maturamilt95%,trzeba spróbować.Najgorsze to wydaje mi się interview,nie wiadomo jak trudne będą zadania.I ten IELTSlt7.5 na 9:((
chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: Studia Cambridge

Post autor: chemistry123 »

Życzę wszystkim aplikującym:powodzenia,chęci do nauki i samozaparcia w dążeniu do celu!:))
chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: Studia Cambridge

Post autor: chemistry123 »

Mam na imię Mateusz.Chodzę do klasy 2 liceum.Jeżeli ktoś by był chętny to tak:pragnę się dostać na uczelnie typu Oxford,UCL,Cambridge,Imperial,ale nie umiem za dobrze j.angielskiego.W Anglii są swietne kursy na angielski,nie drogie,mieszka się u rodzin angielskich,wybrałbym intensywny kurs 30 h/tyg.Myslę,ze z 4 tyg. by wystarczyły,może by udało się dam znalezc jakąś prace,dorywczą przynajmniej bo nie mam czasu<chemia,biologia,matma.Szukam osoby,która by była zainteresowana pojechać ze mną,wiadomo 2 os.w pokoju nizsza cena i w ogóle razniej.Wyjazd ten w szczególnosci proponuję tym którzy chcą tam studiować jak ja,a nie są dobrzy z j.ang.W szczególnosci ci którzy chcą tam dostać się na medycynę,można by było się wtedy tam razem uczyć przedmiotow<matma,chemia,biologiaPo pierwsze oswoilibyśmy się z Anglią,nie bylo by tego szoku kulturowego,nowe znajomosci,swietna nauka j,ang,nowe doswiadczenia,a może nawet zarobek.Jezeli ktos jest zainteresowany,proszę pisać na moje gg.
Pozdrawiam
Mateusz
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Studia Cambridge

Post autor: LanceArmstrong »

Witajcie!
jeśli jest tu jakiś student medycyny w UK, to proszę o odezwanie się miałbym do Was kilka pytań
pozdrawiam
Wiktor
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Studia Cambridge

Post autor: Remek »

W prawdzie nie jestem jeszcze studentem, ale pracuje i jestem w tym swiecie wiec pytaj o co chcesz
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: Studia Cambridge

Post autor: qabix »

Remek, aplikowałeś już na studia, czy masz dopiero zamiar? Orientujesz się może, jak w praktyce wygląda liczba kandydatów na medycynę każdego roku? I jeszcze jedno - jak bardzo ważny jest list motywacyjny, jakiego typu rzeczy mogą być tam umieszczone (czy mają to być jakieś wielkie osiągnięcia ) ?
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Studia Cambridge

Post autor: Remek »

Nie aplikowalem, poniewaz troche mi sie posypalo zycie prywatne, poki co pracuje jako HCA(health care assistant) w Londynskim szpitalu i jest OK.
Liczba kandydatów? W tym roku rozmawialem z ludzmi z komisji z University College London i z Kings College London, z tego co wiem bylo mniej wiecej 120-140 osób na miejsce. List motywacyjny nie jest najwazniejszy choc dobrze napisany pomaga tutaj masz troche na ten temat:

Kod: Zaznacz cały

studential.com/personalstatements/getpscourse.asp?type=36
W aplikowaniu na medycyne w UK najwazniejszy jest egzamin UKCAT dobre uniwersytety wymagaja ok 800pkt(co nie jest latwe) ja w tym roku napisalem na 784. Druga najwazniejsza rzecza jest interview, które niestety na kazdym uniwersytecie wyglada inaczej, pozniej jest list a dopiero na samym koncu jest nasza matura ) Choc wiekszosc uniwersytetów wymaga 2x93% i 1x85% to wynik ok 3x90% wystarczy.

Mam nadzieje ze moglem pomóc. Jezeli masz jeszcze jakies pytania badz moge pomóc w jakis inny sposób hmmm ksiazki/testy itp to zawsze chetnie pomoge zapraszam tu albo na priv.
wiwi
Posty: 6
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 17:40

Re: Studia Cambridge

Post autor: wiwi »

Hej, jeśli potrzebujecie jakiejś konkretnej pomocy albo macie pytania to piszcie na priv, postaram się pomóc.
mroudnes
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2013, o 20:08

Re: Studia Cambridge

Post autor: mroudnes »

Mógłbyś porozmawiać ze mną na temat medycyny w Anglii?
wiwi
Posty: 6
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 17:40

Re: Studia Cambridge

Post autor: wiwi »

Moglabym Napisz mi prosze pw z Twoimi pytaniami albo loginem Skype.

Pozdrawiam
Kasia
Maciek2007XD
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2019, o 18:27

Re: Studia Cambridge

Post autor: Maciek2007XD »

to dostał się w końcu czy nie? XD (po tym co opisywał to raczej wątpliwe ale warto się upewnić xd)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości