kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Karol__ »

Chętnie kupie od kogoś głowice trinokularową do biolara (:
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

Masz wymagania , albo dużą kasę? -)
Na oryginalną MNT 6 za ludzkie pieniądze czekałem wiele, wiele lat.
Proponuję poszukać czegoś z Lomo, Leitz. i bezproblemowe/trywialne podpięcie do Biolara
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

Skończy się zeissem (typ mocowania łatwy do przrobki) za 500-700zl. Jeśli faktycznie grupa kasa wchodzi w grę to można napisać do pani Z. z allegro. Z tym że różnica w cenie mieć oryginałem a alternatywą starczyła by już na jedną sztukę cfn planapo . Bogusław nie chcesz metalowego kompletu filtrów na wymiar 32mm? Ok 30 sztuk. Właśnie je będę oksydował w kwasie a potem malowanie.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Karol__ »

Nie napisałem nigdzie, że musi być to oryginał od PZO Najważniejsze aby pasował do biolara (ewentualnie niewielkie przeróbki wchodzą w grę, niestety większe modyfikacje ograniczają u mnie brak sprzętu i wiedzy) oraz miał podział światła 100/0. Jeśli znacie jeszcze jakieś zamienniki spełniające te dwa punkty to bardzo bym prosił o pomoc. Co do budżetu, pieniądze są i na oryginał, ale po co płacić więcej
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

Prześledzić moje wpisy gdyż opisałem kiedyś głowice tri od lomo pochodzącaą od mikroskopu spolaryzowanego. Mam ją na biolarze wymagała wymiany mocowania od strony mikroskopu i hula fajnie. Ktoś ją wystawiał również na naszym allegro bodaj za 700 czy 500 i jest warta rozważenia. Pod pewnymi względami jest nawet lepsza od oryginalnej tri pzo. Ma nawet swoją przesłonę. Nie ma absolutnie żadnego powiększenia w układzie optycznym. Czyli obraz szerszy i do mniejszych obiektywów można by z powodzeniem używać silniejszych okularów.

Ogólnie śledź moje wpisy o biolarze za niedługo przedstawię relacje na temat oświetlenia 10W Cree. Jak tylko to będzie gotowe coś o tym napiszę. Z mojego biolara to za niedługo zostaną z pzo chyba jedynie elementy czysto mechaniczne. Jedynym wyjątkiem jest głowica KS ale i ona nie pełni swojej pierwotnej funkcji i stała się górnym analizatorem. Na dzień dzisiejszy walczę z filtrami o średnicy 32mm. Może ktoś chce komplet metalowych filtrów. Ciemne pole i nie tylko. Robię oksydowanie a potem będzie malowanie czarny mat. Ponad 20 sztuk 60zł komplet.
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

Odsprzedam -) absolutnie nowe!
Nikony systemu CFI60. tj:
-Nikon Plan Apo 20x/0.75
-Nikon S Plan Fluor 20x/0.45 ELWD Correction Collar
-Nikon S Plan Fluor 40x/0.60 ELWD Correction Collar
20190226_132021.jpg
info na pw
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

O, te fluory to by sie przydaly
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

i jeszcze zalegające pozostałości -)

-Nikon CF PL 5x -okular projekcyjny
-Nikon CFIUW 10x/25 -okular o szerokim polu widzenia
-Nikon Achr-Apl condenser 1.4
-Nikon E Plan 10x LWD
-Zeiss Semiplan 6.3x Pol - rarytas -)

pisać pm -)
20190301_184107.jpg
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

phacops pisze:
25 lut 2019, o 20:33
Pod pewnymi względami jest nawet lepsza od oryginalnej tri pzo. Ma nawet swoją przesłonę. Nie ma absolutnie żadnego powiększenia
jaki ma podział światła twoja ?
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

100/0 i 0/100
Funkcjonalnie niczym nie ustępuje tri od biolara. Jedyny mankament poza mocowanie które trzeba wymieć na pzo, to jest zmiana ostrości wraz ze zmianą rozstawu okularów. To jest jednak drobiazg możliwy to łatwego ustawienia korekcją dioptri w każdym z wlotów okularowych.
Widziałem u nas w kraju tą głowicę za 700 zł i twierdzę iż jest warta tej ceny a nawet 1000zł jeśli by była, gdyż jest zdecydowanie lepsza od tri MB30.

Mam ją wraz z okularem projekcyjnym. On jest dostosowany do archomatów. Używanie na nim obiektywów CFN możby być wręcz niemożliwe, bo w przypadku plan apo x4 dosłownie nie da się uzyskać ostrego zdjęcia. Zapewne chodzi o korektę której CFN nie potrzebuje. Za to jest dosłownie idealna dla PZO x40 Bajeczka, gdyż ostrość jest idealna w punkt z tą na okularze (używam Zeiss x10 18mm i może to być akurat przypadek). Docelowo to będzie jednak kolumna budowana na bazie pierścieni macro.
Awatar użytkownika
Rob Roy
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2019, o 09:07

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Rob Roy »

Szanowni Mikroskopowicze,

Kupię obiektywy mikroskopowe Plan Apochromatyczne najlepiej Nikona z gwintem RMS na 160 mm.

Rozważę również propozycję zakupu całego mikroskopu z Plan Apo i głowicą trino. Obecnie fotografuję hobbystycznie na Moticu B1.


Zapraszam do kontaktu.
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

Czy byli by chętni na filtry do ciemnego pola o różnych średnicach od 5mm w górę. Różne skośne, oraz 3 bazy dla rheinberg. Prezentowane na zdjęciu
filtry.jpg
filtry.jpg (19.86 KiB) Przejrzano 2924 razy
Na rozmiar 32mm
wstępnie za 50 złNa baju o wiele mniej kosztuje o wiele więcej

Rozważam również krążki umożliwiające mocowanie okularów wewnątrz pierścieni m42. Dzięki temu możliwe było by budowanie kolumny z samych pierścieni m42. Starczy mieć jedynie 2 takie komplety
allegro 5074582594
i można postawić kolumnę bez głowicy tri. Oczywiście potrzebne jest wyjście z bagnetu mikroskopu do m42 a potem na aparat. Koszt takiego szacuje na 10zł

Adaptery z PZO i Zeissa dało by się też zrobić bo nie ma ich obecnie na rynku jednak nie jestem wstanie oszacować ile by to mogło kosztować.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

".filtry do ciemnego pola o różnych średnicach od 5mm w górę" - piszę się na 1 komplet

"Rozważam również krążki umożliwiające mocowanie okularów wewnątrz pierścieni m42." - nie bardzo jarzę to mocowanie za pomocą tych krążków? Możesz coś pokazać na foto lub narysować?

"Adaptery z PZO i Zeissa. - wziąłbym po 1 sztuce, kwestia ceny? Pewnie przy kilku chętnych można by negocjować cenę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość