Rekrutacja na lekarsko-dentystyczny

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
j-ds
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2019, o 18:03

Rekrutacja na lekarsko-dentystyczny

Post autor: j-ds »

Czesc!

Mam pytanie odnosnie rekrutacji na lekarsko-dentystyczny czy pod uwage brana jest tylko i wylacznie matura?
(zdawalam tylko j.pl, j.ang i matematyke/ bez zadnego przedmiotu dodatkowego)

Mam licencjat ze zdrowia publicznego ze specjal. zarzadzanie placowkami medycznymi oraz doswiadczenie jako referent ortodoncji i asystentka stomatologiczna(uczylam sie i pracuje obecnie w Paryzu teoretycznie znam poszczegolne etapy zabiegow stomatologicznych, wiadomo-do praktykowania nie mam prawa. ), czy przy rekrutacji moze byc to brane pod uwage?

Od dluzszego czasu pracuje w ortodoncji i bardzo mnie to interesuje, dodatkowo szkole sie w tej specjalnosci i ortodontka z ktora wspolpracuje zapytala mnie czemu nie pojde na studia? Hmm. We Francji jest to droga kolejnych 10-ciu lat nauki a nie mam juz .nastu lat Czy w Polsce moglabym liczyc za zaliczenie jakichs przedmiotow ze zdrowia publicznego? Czy musze rozpoczac nauke od pierwszego roku?

Czy na dziennych mozna wziac tok indywidualny? Chcialabym ciagle kontynuowac moja prace
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Rekrutacja na lekarsko-dentystyczny

Post autor: fenytoina »

Dużo tych pytań Po kolei:
Rekrutacja tak, musisz mieć zdane takie przedmioty, jakie są wymagane w zasadach rekrutacji. Przeważnie biologia, chemia, albo przynajmniej jedno z tych dwóch - zasady są różne w zależności od uczelni.

Twoje poprzednie studia / doświadczenie nie będą brane pod uwagę przy rekrutacji.

Będziesz musiała zaczynać w PL studia od pierwszego roku, bo jednak zdrowie publiczne to są zupełnie inne studia i program się nie pokrywa Odnośnie przepisywania poszczególnych przedmiotów - to zależy od uczelni, od podejścia dziekana i asystentów na katedrach.

Można brać its, ale chyba nie od pierwszego roku, przynajmniej na 2 uczelniach, z którymi miałam cokolwiek do czynienia, można złożyć podanie o its od drugiego roku dopiero.

Jeśli ci zależy, to nie poddawaj się, zdawaj maturę z brakujących przedmiotów i próbuj
j-ds
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2019, o 18:03

Re: Rekrutacja na lekarsko-dentystyczny

Post autor: j-ds »

Dziekuje za odpowiedz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości