Czy w wieku 21 lat jest sens iść na stomatologię

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
shousner1
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2019, o 15:44

Czy w wieku 21 lat jest sens iść na stomatologię

Post autor: shousner1 »

Cześć, mam 20lat jestem na 2 roku finansów i spec. analityka finansowa, od zawsze chcialem isc na medycyny, w liceum leczylem sie na nerwice lekowa ktora uniemozliwila mi zdanie matury, chociazby w taki sposob, ze odpadala nauka o jakichkolwiek chorobach, bo od razu. masakra.

Od długiego czasu sam sie lecze, duze dawki wit. D3 , ogolnie adek + od 3mies jestem na diecie ketogenicznej i doslownie nic, bez problemu slucham o nowotworach, objawach, duzo sobie poczytalem doslownie czuje sie tak jakbyn niczgo nigdy nie miał.

Powiem otwarcie

Czuje mega powołanie, bardzo mnie to wszystko interesuje, medycyna i nawet wiem co chciałbym robić :
albo lekarz chorób wewnetrznych, ALBO lek-stom z spec. chirurgia szczekowo-twarzowa.

Teraz gdy jest wszystko okey i czuj sie na siłach chcę poprawić maturę, ale nie zglosilem w tym roku poprawy i sie nei uczylem i chcialbym poprawic za rok, myslicie że wwieku 20lat (w grudniu 21)
jest sens iść na stomatologię?

Jest to moim marzeniem , od matury mi się sni , caly czas słucha wszystkich rzeczy z tym zwiazanych, po mimo ze studiuje cos innego to tutaj jestem sercem, tam chyba. portfelem albo sam nie wiem, tez mnei interesuje ale to tym bardziej.

Czuje po prostu powołanie, takie uczcie, bezinteresowne, pomoc? pasja? sam nie wiem, ale to czuje od dawien dawna a im dłuzej od matury to tym bardziej.

Czy jest już dla mnie za późno?

AKTUALNIE, z jakich książek najlepiej się przygotować do matury? plan do matury miałbym prosty,

najważniejsze książki + wydrukowane wszystkie matury i trzaskanie zadań, ale jakie książki i ile sztuk na przedmiot ? wiem ze nie ma recepty na to, heh. ale z jakich wy używaliście? pytam osob z matura 80+

Pozdrawiam.
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Czy w wieku 21 lat jest sens iść na stomatologię

Post autor: Admin »

Na forum jest bardzo dużo wskazówek jak się uczyć do matury oraz z jakich materiałów korzystać. Popróbuj wyszukać interesujące Cię informację - wyszukiwarka na górze strony.
Poza tym dużo udzielaj się na forum, pomagaj innym, umieszczaj jak najwięcej pożytecznych treści, zachęcaj innych do udziału w merytorycznych dyskusjach.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Czy w wieku 21 lat jest sens iść na stomatologię

Post autor: Karol__ »

shousner1 pisze:
29 mar 2019, o 15:54
w liceum leczylem sie na nerwice lekowa ktora uniemozliwila mi zdanie matury, chociazby w taki sposob, ze odpadala nauka o jakichkolwiek chorobach, bo od razu. masakra.
Akurat w liceum nie ma tak dużo chorób, żeby uczyć się jak dlaczego coś nie działa, najpierw trzeba nauczyć się jak to w ogóle działa. oczywiście nie neguje tego, że choroba utrudniła CI naukę, to oczywiste, bardziej chodzi mi o ewentualną poprawę.
shousner1 pisze:
29 mar 2019, o 15:54
Od długiego czasu sam sie lecze, duze dawki wit. D3 , ogolnie adek + od 3mies jestem na diecie ketogenicznej i doslownie nic, bez problemu slucham o nowotworach, objawach, duzo sobie poczytalem doslownie czuje sie tak jakbyn niczgo nigdy nie miał.
Chcesz iść na kierunki medyczne ale sam się leczysz? Nie rób sobie takiej krzywdy, skoro interesuje Cię ten kierunek to powinieneś mieć trochę zaufania do lekarzy specjalistów. Nie jestem psychiatrą, ale nerwica lękowa ma podłoże psychiczne, i o ile dieta ma znaczenie w każdej chorobie, to nie wiem czy duże dawki witamin załatwią sprawę. Choroby mogą mieć nawroty, dostaniesz się na medycynę, choroba powróci i co zrobisz? Idź do lekarza psychiatry i zasięgnij rady, jakie są szanse na powrót choroby, jak się przed tym uchronić etc.
shousner1 pisze:
29 mar 2019, o 15:54
Czy jest już dla mnie za późno?
Jest masę osób na takich kierunkach po 30, nawet starszych. Więc jeśli masz taką możliwość to oczywiście nie jest za późno.

Co do książek i planów są setki postów na tym forum, poszukaj, dowiedz się a potem ewentualnie pomożemy Ci z jakimiś konkretnymi problemami.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Czy w wieku 21 lat jest sens iść na stomatologię

Post autor: James Bond »

Cześć
Oczywiście, że jest sens iść na stomatologia w Twoim wieku. Jesteś młody dopiero 21 lat. Skończył studia przed 30 więc warto się postarać. Nie dopuszcza myśli, że to bez sensu. Są osoby starsze, które się dostają.
Powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości