Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: serine »

Proste pytanie - Czy jest mozliwe przeniesienie sie na II rok studiów lekarskich do Anglii ? Czy trzeba zaczynac od nowa?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: Savok »

przeniesienie sie jest raczej watpliwe. teoretycznie system bolonski powinien na to pozwalac, ale w praktyce nie dziala.
poza tym w wb sa inne kryteria rekrutacyjne i to, ze dostalas sie u nas nie wiele dla nich znaczy.
dagmarak
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 12:48

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: dagmarak »

watpliwe to. jeśli sci nawet zaproponują to najparwdopodobniej bedziesz musiala zdac :BMAT, UCAT albo GAMSAT, przejsc rozmowe kwalifikacyjną. Ale prawie jestem pewna ze sie nie da, bo nawet transfery miedzy uczelniami UK sa b. zadko mozliwe.Kazda uczelnia ma swoj system, i gdzie niegdzie moze trwac cztery lata (ale na podbudowie innych studiow np. licenjat z biologii), 5, 6, i 6,5. i strasznie wszystkie roznia sie programowo. aha i bedziesz najprawdopodobniej musiala brac udzial w rekrutacji prze UCAS, gdzie bedziesz musiala opublikowac referebcje (kilka) od pracodawcow, swoj personal statement i kupe innych papierow. Najpierw musisz popytac sie mailowo uniwersytetow.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: Padre Morf »

dagmarak pisze:watpliwe to. jeśli sci nawet zaproponują to najparwdopodobniej bedziesz musiala zdac :BMAT, UCAT albo GAMSAT, przejsc rozmowe kwalifikacyjną.
BMAT i oczywiście egzamin językowy. BMAT zdaje sie zwykle pod koniec października a wyniki są miesiąc później. System w UK jest troche bardziej skomplikowany niż u nas: chirurgia jest zdaje sie oddzielnie poza tym jest możliwość uzyskania kwalifikacji w ramach GEP.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: serine »

A przeniesienie z UM na Ukrainie po I roku? Rozpatruje głównie to , że na Ukrainie uczylabym sie przeciez w jezyku angielskim pozatym slyszalam ze UM-y za wschodnia granica daja potencjalnie wieksze mozliwosci, czy to prawda w odniesieniu do WB?
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: flexible »

Większe możliwości po UM na Ukrainie ? Wątpliwe.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: Padre Morf »

Dla Anglika nie ma różnicy lekarz z Polski czy z Ukrainy./
owsik
Posty: 309
Rejestracja: 19 lip 2008, o 19:24

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: owsik »

Savok pisze:przeniesienie sie jest raczej watpliwe. teoretycznie system bolonski powinien na to pozwalac, ale w praktyce nie dziala.
poza tym w wb sa inne kryteria rekrutacyjne i to, ze dostalas sie u nas nie wiele dla nich znaczy.
nie maja racji wszystko zalezy od uczelni na ktora sie starasz
moj brat studiuje w UK ale nie medycyne i z poczatku ktos mu powiedziałzenie dostanie sie na uniwerek bo nie ma certyfikatu z jezyka
a mama wysłała bez jego wiedzy aplikacje
jakiez było nasze zdziwienie gdy został przyjety bezwarunkowo! bo miał 95 z angielskiego na maturze i to pozwalało mu ominac certyfikat

ciezko jest studiować w UK medycyne -jezyk specyficzny , techniczny dla nas Polaków co dopiero pojada , najpierw cos dla szlifu jezyka
student w Anglii musi być szczesliwy, zeby mogł sie uczyc -taka jest maxyma władz uniwerkow
brat jest zadowolony !
Ostatnio zmieniony 21 lip 2008, o 09:48 przez owsik, łącznie zmieniany 1 raz.
surgeon
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2011, o 20:54

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: surgeon »

do univerku jeszcze trochę mi brakuje, ale czytam na ten temat dosyć sporo. oczywiście wszędzie jest napisane (na dziale requierments/applying danej szkoły) o UKCAT, ucas do szkoły składa się podanie przez internet /płatnie/ i to chyba na tej stronie ucasu. czego dokładnie dotyczą te testy ukcat i jak składamy podanie na studia to wymagane są jeszcze jakiekolwiek egzaminy z wiedzy na temat tych wszelkich rzeczy biologiczno-fizyczno-matematycznych czy liczy się po prostu wynik matury? z tego co się dowiedziałam to na Cambridge trzeba napisać egzamin biologiczno jakiśtam przez internet. anyway proszę o jakieś szczegółowe informacje odnośnie składania podań, jak duża jest konkurencja, i czy wszystko jest tak dokładnie brane pod uwagę przy wybierania kandydatów. ewentualni przyszli studenci z poza Europy mieli do dyspozycji 39 miejsc na univ. w Manchesterze.
Aah jest tu może chirurg studiujący/pracujący/robiący specjalizacje w Anglii?
MagdaMagdalena
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2011, o 17:01

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: MagdaMagdalena »

Witam,

Jestem ciekawa jak potoczyły się losy bohaterów wątku, czy osoba która chciała się przeniesc do UK kontynuuje studia na Wyspach
obecnie jestem po drugim roku lekarskiego na SUMie i mysle o przeniesieniu się do UK, czy ktos sie orientuje czy to jest w praktyce możliwe i jelsi tak ile to moze potrwac czy pół roku wczesniej wystarczy zeby zacząć studia
Wawrzyyynn
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2019, o 22:25

Re: Medycyna w Anglii po I roku studiów lekarskich w Polsce?

Post autor: Wawrzyyynn »

Mam podobny problem ale ja jestem na studiach na Słowacji i po drugim roku chciałbym się przenieść gdzieś dalej w świat... interesują mnie uczelnie niemieckie, holenderskie a w zasadzie to byle jakie ale żeby być w większym mieście
Wie ktoś czy to jest prawdopodobne? Słyszałem o przenosinach ze Słowacji do Włoch, moi znajomi z grupy wiedza ze mogą się przenosić do swoich ojczystych krajów ale jak to wyglada dla takich jak ja?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości