Gdzie na biologię?!

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Gdzie na biologię?!

Post autor: Szalona Biolożka »

Hej jestem w tej chwili na etapie ukończenia LO, za kilka dni matury z biologii i chemii i bardzo chcę iść na biologię. Może ktoś również jest zainteresowany? a może ktoś już gdzieś studiuje? Jakie miasta polecacie? Które uczelnie mają najwyższy poziom, dofinansowania na badania naukowe i przyjazną atmosferę? Myślę też o drugim kierunku biochemii, najbardziej by mi odpowiadało studiowanie dwóch, a jeszcze bardziej studia międzywydziałowe interesuję się najbardziej roślinami, stawonogami, genetyką, mikrobiologią i właściwościami komórek nowotworowych, chorobami genetycznymi człowieka, chociaż każda dziedzina biologii jest super! Co polecacie? Lepsze renomowane uczelnie, czy te nowsze placówki? Podkreślam, interesuje mnie działalność naukowa, tym się będę kierować przy wyborze, chociaż bycie przyrodnikiem i podróżowanie po świecie też byłoby mi na rękę
Pozdrawiam i liczę na dobre rady, być może od aktualnych studentów!



Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Gdzie na biologię?!

Post autor: Xawery »

Zapraszam do Opola na studia z biologii.
Ciągle trwa II rekrutacja (do 26 września).
Jeżeli jesteś zainteresowany dzwoń.
Awatar użytkownika
Rabbit Heart
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2016, o 23:24

Re: Gdzie na biologię?!

Post autor: Rabbit Heart »

Jeśli interesuje cię ścieżka naukowa i środowisko, które ci ją umożliwi, na podium stoi UW, UJ i UAM. Sama studiuję na tej ostatniej uczelni biologię, jestem bardzo zadowolona, możliwości rozwoju są ogromne, uczelnia trzyma poziom, a studentów chętnych do uczestniczenia w badaniach przyjmą w każdym zakładzie z otwartymi rękoma. Warto też zwrócić uwagę na program tutoringowy od pierwszego semestru, fantastyczna sprawa. Nie mówiąc już o takich detalach, jak sam wygląd budynku wydziału - robi wrażenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość