[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Radi »

Karol__ pisze:
7 kwie 2019, o 11:17
Większość części ze studara pasuje to Biolara i odwrotnie, tak samo MB30. Możesz swobodnie wymieniać: oświetlenie, kondensor, stolik, obiektywy, głowice i okulary.
Gdzieś chyba tu na forum wyczytałem że w Biolarze może czasem rozregulowywać się mechanizm regulacji ostrości obrazu, chyba chodzi o trudność utrzymania zadanej odległości obiektywu od stolika z preparatem (elementu który przesuwa się góra/dół) i niejako można tą wadę usunąć w własnym zakresie niewielkim nakładem.

W związku z tą wadą to czy można też wymieniać pomiędzy tymi modelami mechanizmy (jakieś trybiki/zębatki) regulacji ?
A jeśli nie to do którego modelu dostanie się je najprędzej ?

Pojawiła się jakaś nowa oferta Biolara na OLX.

olx.pl/oferta/mikroskop-biolar-polskie-zaklady-optyczne-pzo-laboratoryjny-oswietlen-CID767-IDxRpMN.html

Sprzedający chce za niego 1299 zł.
Prawdopodobnie musiałby opuścić ze 150 do 200 zł. by osiągnąć jego wartość rynku wtórnego.
Jak ktoś ma siłę to zerknie co o tym myśleć i na ile się pomyliłem :)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

1. W Biolarze to rzadkość i żaden problem, prędzej w MB 30 może trafić się (mi na ładnych parę sztuk się nie trafiło) - ale też nie problem
W jednym śruby mikro-makro regulują przesuw stolika, w drugim statyw i to co na nim zamontowane

2. "...(jakieś trybiki/zębatki)" - aż tak to nie, chodzi o kompatybilność osprzętu ;-)

3. Sprzedającego tyle o ile znam, bo parę rzeczy od niego kupiłem. Idzie się trochę potargować :-)
Przy tym Biolarze dla mnie "wart grzechu" jest ten oświetlacz 100W (jak ktoś będzie potrzebował taką moc)
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: phacops »

Jeśli szukasz tańszego mikroskopu rozważ MB30 one bywają w granicach 500-700zł. Optycznie to samo co biolar różniące się jedynie mechanicznie i mające rewolwer na 4 obiektywy. Z tego powodu nie mają na stanie x20.
Jeśli rozważasz jakąś ofertę i problemem jest brak obiektywów to mam jak by co na wydaniu cały komplet do biolara + 3,2x zeissa.
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Radi »

phacops pisze:
7 kwie 2019, o 17:04
Jeśli rozważasz jakąś ofertę i problemem jest brak obiektywów to mam jak by co na wydaniu cały komplet do biolara + 3,2x zeissa.
Ok. Jak będę coś przebudowywał o jakieś lepsze rozwiązania techniczne to zajrzę i tu na forum.
Zarówno przed zakupem jak i po, będę musiał tylko dojść co oznaczają te wszystkie kody na obiektywach i reszcie sprzętu, bym chociaż wiedział z czego się cieszę :)
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: phacops »

To zajrzyj do wątku z obiektywami oraz do innego z testami. Na początek bierz achromaty pzo. Nic innego nie jest lepsze za tą cenę. Co więcej często to co gorsze jest droższe... Co tyczy się generalnie chińszczyzny. Jak chcesz coś lepszego od pzo to musisz być gotowy na wydatek idący już blisko ok 1000 zł za komplet do biolara.
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Radi »

Próbuję wynegocjować lepszą cenę od sprzedawcy z podanego linka:

olx.pl/oferta/mikroskop-biolar-polskie-zaklady-optyczne-pzo-laboratoryjny-oswietlen-CID767-IDxRpMN.html

Mikroskop świeżo wystawiony to pewnie nie będzie "chętny" do jakiegoś większego rabatu ??
Czekam na odpowiedź od sprzedawcy.
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: phacops »

Lepiej od razu bierz puki jest. On względem normalnego pakietu na 2 dodatkowe pary okularów (50-80zł), ale przede wszystkim oświetlenie 100W a to trochę jest już warte...
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Radi, myślę podobnie jak przedmówca czyli phacops.
Rozmawiałem pisemnie przez OLX z Marianem z Lublina, bo zainteresowało mnie jego pudełko na preparaty.
Napisałem mu, że ew. klient o ksywce "Radi"zasługuje na szczególne potraktowanie, ale to tylko takie niewiele znaczące polecenie ;-)
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Forumowa mafia się tworzy, niedługo dojdzie do terroryzowania sprzedawców i pobierania procentu od każdego sprzedanego mikroskopu :D
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Karol, dobrze by było ;-)
Każdy, kto wchodzi tu na Forum, pyta, potrzebuje pomocy i zasługuje na nią, to trzeba pomóc (jak jest taka możliwość, bo nie wiem jaki będzie efekt końcowy?)
Osobiście (przy okazji) chyba też mi się opłaciło, bo pudełko którym jestem zainteresowany, wygląda, że dla mnie staniało :-P
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Radi »

Byłem już niemal dogadany ze sprzedawcą Marianem z Lublina (po niewielkim targu podał nową niższą cenę za którą chętnie wyśle a ja się na nią zgodziłem) nawet podałem mu już dane adresowe do wysyłki, ale na finiszu z własnej wolnej i nieprzymuszonej woli poinformował mnie że zasilacz widoczny na zdjęciach nie należy i nie ma go w zestawie a w spisie składu zestawu faktycznie nie ma go na liście (taka niefortunna zmyłka)
Sprawa się skomplikowała i prawdopodobnie też ubiegł mnie inny klient który zaakceptował jego pierwotną cenę.

Nadal należę do grona szukających i dziękuję za wszelkie wsparcie.
Radosław63
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2018, o 09:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Radosław63 »

Dzień dobry, na zdjęciach nie ma zasilacza a dostawka z przy mikroskopie jest źródłem światła lampą 100w
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Radi »

Radosław63 pisze:
9 kwie 2019, o 08:30
na zdjęciach nie ma zasilacza a dostawka z przy mikroskopie jest źródłem światła lampą 100w
Możliwe że zasilacz nie jest zasilaczem a czymś innym, ale przedmiot ten nosi w sobie wiele cech bycia zasilaczem i można go za niego wziąć. Z drugiej jednak strony patrząc to i "dostawki" nie ma w spisie zawartości.
Pisząc że zestaw zawiera "światło" potencjalny klient raczej będzie myślał że chodzi o wbudowaną i nieprzepaloną żarówkę, choć mogą istnieć wyjątki innego punktu widzenia to raczej będą one śladowe.

W sumie nie ma co zagłębiać się w te kwestie i proponuję ku wszelakiej radości skupić się na podstawie tematu :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości