[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Ja zgadzam się z Radi.
Na zdjęciu oświetlenie halogenowe bardzo przypomina zasilacz, żeby zauważyć i wiedzieć, że to nie zasilacz a właśnie halogen to trzeba mieć trochę wprawy. Czego nie powinno wymagać się od klienta. Opis powinien być na tyle wyczerpujący, że klient który nigdy nie miał styczności z mikroskopami powinien rozumieć co kupuje, przynajmniej ja tak uważam.

Dodatkowo nie lubię gdy w opisie jest tylko "oświetlenie". Jest to bardzo nieprecyzyjne, bo myślę, że poprawnym wnioskiem jest założenie, że skoro w opisie jest "oświetlenie" to mikroskop zawiera w pełni funkcjonujące źródło światła, a źródło światła bez zasilacza już takie nie jest. Np. na allegro jest aukcja MB30 i w tytule jest "oświetlenie, zasilacz" a w ostatniej linijce opisu:"brak żarówki". No ale nic z tym nie zrobimy.

Skoro ten Biolar przepadł jaki jest twój plan? Czekasz na inną ofertę Biolara czy rozglądasz się za jakimś MB30/Studarem?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Z opisami to jest tak:

- niepełne (np. sprzedajacy moze sie nie znac na tym co ma)
- wprowadzajace w blad np. nie ma mowy o tym, ze czegos jest brak, albo np. zasilacz/kabel jest na zdjeciu, ale nie jest oferowany
- skopiowane z dawnych opisów (tu najczesciej wymienione sa np. wszelkie opcje rozbudowy)
- majace na celu wypozycjonowac aukcje na "cenne" slowa kluczowe (np p. Zofia w kazdym opisie ma DIC i wszystkie inne marki)
- opisują dokładnie to co jest sprzedawane
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

planapo pisze:
9 kwie 2019, o 19:14
- majace na celu wypozycjonowac aukcje na "cenne" slowa kluczowe (np p. Zofia w kazdym opisie ma DIC i wszystkie inne marki)
Ja takie aukcje omijam z daleka. Niczym to się nie różni od clickbait'owych artykułów, których treść znacznie różni się od tytułu. Niestety jak widać, nie wszyscy mają takie podejście. Takie aukcje cały czas powstają a brukowce mają się dobrze.

Ludzie rzadko zdają sobie sprawę, że to od nich zależy czy dana firma/sprzedawca przetrwa. To trochę jak z wyborami "jeden głos nic nie zmieni".

Może politykę już zostawmy, ale fajnie jakbyśmy wybierali aukcje od "uczciwych" sprzedawców. Wtedy trend może się zmienić. Bo to forum ma duży wpływ na kształtowanie się rynku wtórnego mikroskopów w Polsce.
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Radi »

Jak by mi przyszedł w paczce ten niejako halogen zamiast zasilacza to nie mógłbym mieć specjalnie pretensji o to do sprzedawcy, kluczowym dla mnie jest dostać to co widzę wyodrębnione na zdjęciach. Pewnie ten halogen niewiele się różni wartością co zasilacz transformatorowy, to i wartość całego sprzętu pozostanie w ryzach.
Karol__ pisze:
9 kwie 2019, o 17:30
Skoro ten Biolar przepadł jaki jest twój plan? Czekasz na inną ofertę Biolara czy rozglądasz się za jakimś MB30/Studarem?
Biolar jest obecnie moim głównym faworytem, może już nie spiesząc się aż tak, ale dalej będę się za nim rozglądał.
MB30 i Studar też są niezłe i jeśli będzie ciężko o Biolara to w ostateczności zakupię któregoś z nich.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Radi pisze:
9 kwie 2019, o 19:52
Pewnie ten halogen niewiele się różni wartością co zasilacz transformatorowy, to i wartość całego sprzętu pozostanie w ryzach.
Akurat halogen jest znacznie droższy. Zasilacz dedykowany do biolara trafia się raz na jakiś czas na allegro za około 50 zł. Pierwszy oświetlacz halogenowy jaki znalazłem w archiwum allegro to 250 zł.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Szkoda, że tak wyszło :-(
Karol ma rację :-) Zasilacz to powiedzmy, że w tym przypadku to "pryszcz".
W tej ofercie liczył się "Oświetlacz halogenowy PZO OH1 - oświetlacz do mikroskopu biologicznego PZO Biolar, 100W 12V." np.

facebook.com/MikroskopyPZO/photos/a.752543394838727/794680573958342/?type=3&theater

Jeżeli w tej ofercie był oświetlacz, to szkoda, że nie wyszło, jeśli natomiast to co na foto sprzedającego to chwyt "marketingowy" to bym się rozczarował sprzedającym (ale nie przypuszczam, aby tak było!?)
Chętnie kupię PZO OH 1 np. za 150-200 zł (z pocałowaniem w rękę :-) )

Na foto poniżej ten w zestawie z Lublina
Załączniki
Oświetlacz OH 1.jpg
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: phacops »

Mimo braku kondensora mogłeś brać mimo to. Dorobił byś sobie zasilanie i by było lepiej niż w oryginalne. Z uwagi na zmianę napięcia z 220 na 230 w starych mikroskopach nie ma zachowanych parametrów. Zamiast 12V może równie dobrze być 15... i to daje palenie żarówek.

Plan B
olx.pl/oferta/kompletny-mikroskop-pzo-mb30-z-oswietleniem-CID767-IDzohxU.html#3ead4975f1

Cena jest średnia ni to dużo ni mało. Brakuje obiektywu x5 ale jeśli chcesz to dysponuje nadwyżkami. Podobnie jak spotykanym głównie w biolarze x20

Taniej masz tu 7676331518
Brakuje x10 x100 x20 (gdzieś tak nieco ponad 100zł)

7876145413 Ma leda 5W czyli odpowiednik 50W halogenu. Osobno ten sprzedający to oświetlenie ceni sobie za ok 250 zł. Brak obietywu x20 Ma K51 który jest lepszy od K3P itd
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

phacops pisze:
9 kwie 2019, o 21:38
Taniej masz tu 7676331518
Brakuje x10 x100 x20 (gdzieś tak nieco ponad 100zł)
Ma x10 w opisie. Nie ma za to żarówki.
Idąc po najtańszych opcjach w allegro:
- x20 - trwa teraz licytacja, ostatnio widziałem, że poszedł za 60 zł + wysyłka
-x100 - 99 z wysyłką
żarówka - 50 zł z wysyłką

I się robi 200zł, chyba, że mu sprzedasz po zaniżonych cenach.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Z niewiadomych przyczyn nie mogę edytować posta. (planapo sklej jak możesz)
Dokładam linki:
Idąc po najtańszych opcjach w allegro:
- x20 - trwa teraz licytacja, ostatnio widziałem, że poszedł za 60 zł + wysyłka
allegro 7969362390
- x100 - 99 z wysyłką
allegro 7936529814
- żarówka - 50 zł z wysyłką
allegro 7756186348
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

"...Idąc po najtańszych opcjach w allegro:
- x20 - trwa teraz licytacja, ostatnio widziałem, że poszedł za 60 zł + wysyłka
allegro 7969362390
"
Znacie tego sprzedawcę z Allegro "alamakota3" ?
Jak staram się "strzelić" u niego za pomocą jakiegoś snipa (nie pierwszy raz), to aukcje są kończone przed czasem ??
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Miałem to samo, wiec nie polecam :)

Jeszcze dwa dni temu miał w każdej aukcji coś takiego:
"Mogę anulować licytację w przypadku wątpliwej wiarygodności licytującego."
Co jest całkowicie sprzeczne z regulaminem Allegro xD Po usunięciu licytacji w której chciałem wziąć udział zgłosiłem sprawę Allegro, usunęli mu wszystkie aukcje i teraz wstawił wszystko znowu bez takiej wzminki. Może będzie się pilnować.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Na kupowanie poza aukcja nie widze rady poza zasadami tego kto oferuje. Sprzedajacy w kazdej chwili moze zakonczyc licytajce i podac akceptowany przez allegro powod np. "przedmiot ulegl zniszczeniu". I szach mat - leci poza aukcja.

Snajpery działaly super w czasach kiedy nie bylo to tak popularne, dzisiaj - jak pojawi sie okazja - to mała szansa ze dotrwa do konca licytacji. Czasem pojawia sie tez "mailowa licytacja", w ktorej kazdy moze napisac dokladnie co chce: "bo X mi daje tyle", "mam wielu chetnych" itp. Mozliwosci weryfikacji - brak.

OLX to osobny rozdzial, inne zasady, w tym brak wparcia w przypadku nieuczciwego postepowania. Dawniej PZO kupowalo sie na allegro, od kilku lat przenioslo sie to w wiekszosci wlasnie na olx. Ogolnie bez mozliwosci osobistego odbioru generalnie odradzam. Chyba ze trafi sie okazja w dobrej cenie i jest warta ryzyka.
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: phacops »

planapo pisze:
10 kwie 2019, o 08:42

OLX to osobny rozdzial, inne zasady, w tym brak wparcia w przypadku nieuczciwego postepowania. Dawniej PZO kupowalo sie na allegro, od kilku lat przenioslo sie to w wiekszosci wlasnie na olx. Ogolnie bez mozliwosci osobistego odbioru generalnie odradzam. Chyba ze trafi sie okazja w dobrej cenie i jest warta ryzyka.
To jest znaczny procent ofert. Tylko tam idzie ustrzelić okazję tak na serio. Jednak jest ten strach co to przyjdzie.
Karol__ pisze:
9 kwie 2019, o 22:05

Ma x10 w opisie. Nie ma za to żarówki.
Idąc po najtańszych opcjach w allegro:
- x20 - trwa teraz licytacja, ostatnio widziałem, że poszedł za 60 zł + wysyłka
-x100 - 99 z wysyłką
żarówka - 50 zł z wysyłką

I się robi 200zł, chyba, że mu sprzedasz po zaniżonych cenach.
Żarówka to i tak musi mieć kilka sztuk, są czasem tańsze oferty albo idzie w Leda. Obiektywy sam będę niedługo wystawiał więc się spieszcie z ofertami jeśli chcecie mieć bez licytacji :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości