Tytuł finalisty OWOŻIŻ 2018 - pytanie o ważność w rekrutacji na kierunek lekarski 2019/2020

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wojo412
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2019, o 10:58

Tytuł finalisty OWOŻIŻ 2018 - pytanie o ważność w rekrutacji na kierunek lekarski 2019/2020

Post autor: wojo412 »

Dzień dobry.

Pragnę zapytać czy ktoś jest w podobnej sytuacji i/lub jest w posiadaniu stosownych informacji. W 2018 roku uzyskałem tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Czy na tej podstawie mogę ubiegać się o uzyskanie 100% z biologii w procesie rekrutacyjnym 2019/2020 na kierunek lekarski ?

Jeszcze w marcu 2018 roku spotkałem się w uchwałach ŚUM z zapisem, że owy tytuł jest ważny w roku uzyskania oraz w roku następnym. Natomiast przeglądając te same uchwały już w maju wyraźnie widniała tam informacja, że owe osiągnięcie jest ważne tylko w roku uzyskania.

Dzwoniłem do dziekanatu w Katowicach, dostałem informację, że owszem - jest ważne. Natomiast dzwoniąc do Zabrza pani powiedziała, że nic nie wiadomo. Chciałbym jakoś zweryfikować jak sprawa wygląda, w aktualnej uchwale rekrutacyjnej nie mogę znaleźć żadnej informacji odnośnie datowania tego osiągnięcia.

Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Lubomir
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2016, o 10:36

Re: Tytuł finalisty OWOŻIŻ 2018 - pytanie o ważność w rekrutacji na kierunek lekarski 2019/2020

Post autor: Lubomir »

Obawiam się, że jeśli chodzi o kierunek lekarski, to ta olimpiada nic Ci nie da - ani zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego, ani 100% z biologii.
Możesz szukać jakiegoś wyjątku, uczelni co się wyłamała ze schematu i uwzględnia w jakimś stopniu osiągnięcia w ramach tej olimpiady.Możliwe, że któryś uniwersytet z nowym kierunkiem lekarskim może takie cudo mieć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości