W płacie czołowym lewym w warstwach górnokomorowych zmiana ogniskowa hyperintensywna

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Ania0306
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 09:28

W płacie czołowym lewym w warstwach górnokomorowych zmiana ogniskowa hyperintensywna

Post autor: Ania0306 »

Co może oznaczać taki opis mri głowy? W płacie czołowym lewym w warstwach górnokomorowych zmiana ogniskowa hyperintensywna w obrazach T2-zal, FAIR, hypointensywna w T1, wielkość 8x6x4mm, bez restrykcji dyfuzji o charakterze niejednoznacznym, ognisko pozapalne? pokrwotoczne? (wąski rąbek niskosygnałowy) może odpowiadać hemosyderynie). Bardzo się martwię a do neurologa mogę iść dopiero za tydzień.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: W płacie czołowym lewym w warstwach górnokomorowych zmiana ogniskowa hyperintensywna

Post autor: Mårran »

A z jakiego powodu był neurolog i mri wykonywany? Jakieś objawy? Od kiedy? W jakim jesteś wieku?
Pani Buka
Ania0306
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 09:28

Re: W płacie czołowym lewym w warstwach górnokomorowych zmiana ogniskowa hyperintensywna

Post autor: Ania0306 »

Mam 19 lat. Badanie z powodu bólu głowy i parestazji które pojawiły się pierwszy raz w ciąży. Objawy mam od listopada. Bardzo się boję, że to nowotwór.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: W płacie czołowym lewym w warstwach górnokomorowych zmiana ogniskowa hyperintensywna

Post autor: Mårran »

Po samym opisie mri niewiele powiem, jednak radiolog raczej sugeruje zmiany innego charakteru niż nowotwór.
Czasem w przebiegu ciąży dochodzi do skoków ciśnienia tętniczego krwi i może dojść do krwawienia do mózgu. Jeśli taki krwiak jest mały, to może nie dawać typowych objawów, jak silny ból głowy, a raczej jakieś parestezje, niedowłady, zaburzenia widzenia i inne.
Wiem, że w takim wypadku niepewność jest okropna, ale musisz wytrzymać ten tydzień do badania.

Pozdrawiam
Pani Buka
Ania0306
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 09:28

Re: W płacie czołowym lewym w warstwach górnokomorowych zmiana ogniskowa hyperintensywna

Post autor: Ania0306 »

Dzięki za odpowiedź. Dodam, że w ciąży miałam zatrucie ciążowe czyli wysokie ciśnienie może to od tego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość