poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
przemo2741
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:01

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: przemo2741 »

James Bond pisze:
25 kwie 2019, o 04:45
Ktoś z Twojego rocznika napewno jest. A swoją drogą nie szkoda Ci czasu na te poprawy? Wiek już nie ten sam.
ja to bardziej traktuje jako element rozwoju. Pracuję, mam skończone inne studia, poprawiam 1 raz w sumie a chciałbym to zrobić konkretnie dlatego zacząłem już na początku marca :)
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

To dobrze w sumie.
Ja kiedyś skrytykowałem strajk nauczycieli. Napisałem co myślę, nie wiedziałem, że to się odbije echem w szkole.
Dlatego krepująco byłoby kiedykolwiek pójść pisać.
dziadek96
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2019, o 07:42

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: dziadek96 »

przemo2741, ale poprawiasz, bo chcesz się dostać gdzieś na studia czy masz za dużo czasu?

James, jeśli konstruktywnie to ok. Sam jestem przeciwko strajkowi nauczycieli. I tak mają za dobrze. Jak nauczyciel się stara, rozwija (a powinien, bo sam kogoś ma uczyć!) to bez problemu wyciągnie drugą pensję na korkach. Zadzwoń do dobrego korepetytora w roku szkolnym, prawie na pewno brak miejsc.

Jak komuś się nie chce to niech się cieszy, że pracuje umysłowo a nie fizycznie. Niech klepie te same formułki co roku i psuje przyszłość uczniom. Czego nauczyłeś się w szkole przez te wszystkie lata? Przecież nawet dnia sobie nie umiesz zorganizować, twierdzisz, że pracując 8h dziennie nie masz już na nic czasu. Umiesz odróżnić mieszaninę jednorodną od niejednorodnej i inne takie głupoty, tylko po co Ci to teraz?

Masz prawo wyrazić opinię o szkole, w której się uczyłeś i nikt nie może Ci za to nic powiedzieć. O ile nie łamiesz prawa. Chcesz to pisz, możliwe, że zarabiasz więcej od niektórych, jeśli CNC.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

dziadek96 pisze:
26 kwie 2019, o 11:43
Sam jestem przeciwko strajkowi nauczycieli. I tak mają za dobrze. Jak nauczyciel się stara, rozwija (a powinien, bo sam kogoś ma uczyć!) to bez problemu wyciągnie drugą pensję na korkach. Zadzwoń do dobrego korepetytora w roku szkolnym, prawie na pewno brak miejsc.
Jesli uwazasz, ze w strajku chodzi tylko i wylacznie o pieniadze - nie masz racji. Nauczyciele nie maja za dobrze, to jedna z gorzej oplacanych grup zawodowych, a odpowiedzialnosc maja duza. A rzady (nie tylko obecny, wczesniejsze rowniez) - wprowadzaja tylko balagan do podstawy nauczania, bo nikt nie potrafi myslec dlugofalowo.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Mårran »

Hehe widzę ta sama retoryka, co z lekarzami ;) Malo zarabiają? To co, mogą sobie DOROBIĆ :D
Pani Buka
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

dziadek96 pisze:
26 kwie 2019, o 11:43
Masz prawo wyrazić opinię o szkole, w której się uczyłeś i nikt nie może Ci za to nic powiedzieć. O ile nie łamiesz prawa. Chcesz to pisz, możliwe, że zarabiasz więcej od niektórych, jeśli CNC.
Napisałem co myślę. Nauczyciele nie mają źle. Szczególnie u mnie na wsi. Jak chce to przyjdzie, jak nie chce to nie przyjdzie, i takie akcje były w klasie maturalnej. Z hasłem no bo i tak zdacie, bo to szkoła na 100% komisja maturalna obca nam nie była. Przyszli do komisji nasi byli nauczyciele z gimnazjum. Teraz wiecie dlaczego zdawalnosc 100%. Jak ktoś był bystry, to maturę z matmy z telefonu zdał. Mimo, że przez całe LO na zagrożeniach. Ale taka prawda. Skrytykowałem dosadnie w poście ten strajk nauczycieli w gruncie rzeczy chodziło tu o moich nauczycieli byłego LO.
Całe 3 lata przegimbane na podręcznikach z liceum a od siebie zero wiedzy. A w 3 klasie jak co niektórzy zdecydowali się na R matury, to nagadywali, gnębili na wywiadówkach rodziców, by przestali myśleć o rozszerzonych i niech się skupia na podstawowej . Nie no to jest jakiś komedio dramat.
Serio mam żal o to wszystko, bo jednak to się odbija na przyszłość.

Pracuje w 4b na maszynach i ta praca nie jest dla mnie. Ludzie w zakładzie, to banda prawdziwego cebulactwa i prostoty zero kultury i poszanowania drugiego.
Szkoda gadać, przez to pisałem że przychodząc z roboty nie mam siły na nic.
przemo2741
Posty: 29
Rejestracja: 26 paź 2010, o 21:01

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: przemo2741 »

dziadek96 pisze:
26 kwie 2019, o 11:43
przemo2741, ale poprawiasz, bo chcesz się dostać gdzieś na studia czy masz za dużo czasu?
myślę o studiach konkretnie o lekarskim. Uprzedzam, nie szkoda mi czasu :) Bardziej traktuje to jako kilkuletni kurs, który mi daaje nowe możliwości.
tomtom0
Posty: 24
Rejestracja: 13 paź 2017, o 18:09

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: tomtom0 »

dziadek96 pisze:
24 kwie 2019, o 15:25
Jesli chodzi o kursy chemii, co sadzicie o khan? A moze korzystacie z jakichs fajnych anglojezycznych zrodel?
Khan jest okej ale trzeba to połączyć z podręcznikiem albo chociaż podstawą programową żeby nie uczyć się rzeczy zwyczajnie zbędnych. Do samodzielnej nauki wiele ludzi poleca Różaka, z tym że na papierze już go nie dostaniesz ale w pewnej biolchemicznej maturalnej grupie na fb jest do pobrania.

Jak tam dwa tygodnie przed? Z czego się czujecie mocniejsi? Mnie to się marzy 30 zadań z organicznej i 5 z budowy atomu i promieniotwórczości na chemii. 100% by było :D

Muszę do szkoły podjechać, zobaczyć czy aby na pewno jestem na liście XD. Dziwi mnie to że nie ma żadnych potwierdzeń po złożeniu deklaracji maturalnej, cisza przez 3-4 miesiące i potem po prostu jazda na maturę.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ja matury nie pisze mimo że złożyłem podanie ale nie wyslalem potwierdzenia. Wiem tylko tyle, że pieniędzy mi nie zwrócą, ale nie wiem czy wyślą arkusze do szkoły?
Ale jeśli wpłaty nie zaksiegują, bo nie mają potwierdzenia, to raczej arkusza nie wyślą do szkoły.
Jak myślicie?
Eunika
Posty: 24
Rejestracja: 1 lis 2018, o 08:22

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Eunika »

Zadzwoń do swojego OKE i się dowiedz, ja dzwoniłam żebym upewnić się że wszystkie formalności do nich dotarły.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

I jak? Naumione? Materiał opanowany?
tomtom0
Posty: 24
Rejestracja: 13 paź 2017, o 18:09

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: tomtom0 »

Jakiś śmiałek-dinozaur podejmuje się wyzwania czy zostałem sam na froncie?

Stres, ten pozytywny,grrr już chce tam wbiec do tej sali, a tu jutro jeszcze trzeba przeżyć :x

A czy mi to wyjdzie czy nie, mało istotne. Fajnie spędziłem ten czas i na pewno nie był to czas stracony.

To co mordy? Nerwowy będzie. Nerwowy, oczy, pasożyty, masa nasiennych. Naumialem się i się już doczekać nie mogę XD
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Bumkot »

Nie tylko nie nerwowy :beczy:
Cel -> lek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości