kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

Nie jest to za piękne ale chyba czytelne?

Chodzi o to iż budujesz kolumnę z pierścieni m42. Mają one różną wysokość w związku z tym można wybrać które winny znaleźć się na końcu tak aby ustawić gdzie ma znaleźć się pierścień na którym będzie osadzony okular projekcyjny. Dodatkowo pod sam okular można stosować różne podkładki z czego to się ma pod ręką.

Długo nad tym myślałem Prościej i taniej zbudować kolumny chyba już się nie da. Tym bardziej, iż jest możliwość jej skracania i wydłużania. Niby miech dawał by bardziej płynny ruch jednak konstrukcja nie była by wystarczająco sztywna.
pierścień.pdf
(5.81 KiB) Pobrany 123 razy
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

[Film] Leica DMLM EPI Plan mikrometeoryty metalografia foto ULTRA-MAKRO

Post autor: LoginPiotrusia »

Cześć,

jeden z moich klientów, który od wielu lat zajmuje się mikrometeorytami (są ich setki szt. na każdym dachu!!) - chce sprzedać swój mikroskop, którym od kilku lat obserwował te piękne obiekty).
Jest to rewelacyjna Leica DMLM, która dzięki EPI oświetleniu i niewyobrażalnej jakości obiektywów N Plan - pozwala na obserwację mikrometeorytów i mikrominerałów nawet w powiększeniu 1000x, a dzięki głowicy trino - dokumentowaniu tych odkryć foto.

Wiem, że tej klasy profesjonalne mikroskopy kosztują grube kilkadziesiąt tys. PLN, ale mój znajomy już kupił sobie nowy sprzęt, więc stary sprzeda za BARDZO ROZSĄDNĄ KWOTĘ.
Nie bój się wysłać do mnie twojej oferty lub zapytania NAWET wówczas, gdy wydaje Ci się, że proponujesz śmiesznie miało :)

Jestem zafascynowany, wciągnięty przez mikrometeotyty:


Teraz, zamiast 40 tys. PLN możesz mieć ten sam sprzęt za 40-25% wartości (zależy jak się dogadasz). Wyobrażasz sobie model DMLM za 3K EUR? Niewyobrażalne? Sprawdź!!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

nałaziłem się z magnesem po plaży i tylko zwykle opiłki metalu znalzłem ;)
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: LoginPiotrusia »

Hehehehehe :)

...natomiast w mieście należy uważać na podobne okrągłe obiekty będące efektem sztucznych ogni na Sylwestra. One jednak nie są przyciągane przez magnes.

Normalnie wezmę i sprawdzę w następnym tygodniu jakiś dach i się też zdenerwuję jak nic nie znajdę.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

podobno lepszy niz dach jest wylot rynny - o ile znajdziesz taka ktora nie wchodzi w ziemie.

swietny byl patent ze magnes jest zawiniety w woreczek - zbierasz i potem sciagajac z magnesu woreczek masz juz wszystko w rece :)
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

Większość z tego co złapiesz będzie mieć jak najbardziej ziemskie pochodzenie. W końcu sporo jest pieców czy silników w których następuje cząstek metalicznych (nawet stopionych) jest czymś normalnym. Nawet jeśli będzie miało nikiel w swoim składzie nie musi oznaczać meteorytu a zwykle jakiś śmieć kosmiczny.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

Kupię część "A" i ew. "B" i "C" z zamieszczonego foto - biolarowski stolik PZO SK 14
Załączniki
Biolar Stolik SK 14.jpg
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

Boguslaw pisze:
20 kwie 2019, o 07:51
Kupię część "A" i ew. "B" i "C" z zamieszczonego foto - biolarowski stolik PZO SK 14
To chyba musisz wydać te 150zł na nowy....albo szukać sk8 bo tańszy. W moim zestawie byś miał sk8 i mógł byś mieć jako przechodni.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

:-)
SK 8 mam ze 2-3.
Natomiast staram się zrobić niby test na użytek Forum "Czy warto samodzielnie kompletować/składać mikroskop na przykładzie PZO Biolar".
Ostatnio kupiłem tanio w bardzo dobrym stanie statyw od Biolara (bez stolika, oświetlacza i 3 obiektywów) ponieważ miałem powyższe w zapasach, ale kupione kiedyś po znacznie okazyjnych cenach :-D
Teraz staram się sprawdzić ile będzie kosztowało po obecnych cenach uzupełnienie tych braków, gdybym chciał je w miarę szybko uzupełnić ;-)
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Karol__ »

To wszystko zależy od tego jaka okazja Ci się trafi, ale wydaje mi się, że uśredniając wyjdzie drożej niż kupno całego Biolara.
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Radi »

Mam tylko śladowe doświadczenie w cenach, przeglądając nieco archiwa allegro.
Obstawiam że ceny współczesne używanych części PZO do Biolara, Studara i mb30 są wyższe niż kilka lat temu i z tendencją do wzrostu - wchodzą w fazę kolekcjonerską a nawet zabytkową. Szczególnie części mało spotykane.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

Też tak myślę, ale staram się sprawdzić :-)
Mnie ten Biolar niby wyszedł: 210 (statyw) + 50 (stolik) + 30 (oświetlacz) + 30 zł (zasilacz) + 40-50 trzy obiektywy + koszty wysyłki ok. 50 czyli 420-430 zł.
Jednak jest to nieadekwatne do realiów, bo posiadane do niego części zbierały się u mnie przez lata kupowane "przy okazji", a teraz chcę sprawdzić ile to skompletowanie kosztowałoby w ciągu 1-3 miesięcy?
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

ebay.pl 273785474199
Mogę sprzedać ten mikroskop za 20 000 osobie która chce go mieć dla siebie , moja oferta nie dotyczy Handlowców,
Dla handlowca oferta z aktualną cenę eBay rynkową
Koszt nowego 120000 , jest w stanie jak nowy , rozumiem że nawet 20 tyś to cena z kosmosu za mikroskop ale nie jest to tania zabawka, sam stolik do niego kosztowal mnie 3400 ,,,,, można jeździć Oplem i Lamborgini jeden i drugi dojedzie do celu, BX51 nie jest dla wszystkich
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość