cel badań naukowych - jaki kierunek bedzie odpowiedni?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
simu62
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2019, o 08:41

cel badań naukowych - jaki kierunek bedzie odpowiedni?

Post autor: simu62 »

czesc, w przyszlosci chcialbym prowadzic prace naukowe na temat powiazania psychiki z cialem czlowieka, tzn. skad biora sie niewyjasnione dotad "cuda" i jak duze znaczenie ma swiadomosc na zdrowie fizyczne. interesuje mnie rowniez badanie psychiki czlowieka i wyodrębnienie pewnych schematow, ktore moglyby uproscic czlowieka do ciagu przyczynowo-skutkowego, dzieki czemu latwiej mozna byloby radzic sobie z wieloma przypadkami. interesuja mnie rowniez naukowe prace na temat ewolucji czlowieka i w istocie braku w nim ""boskiego pierwiastka"", ktory decydowalby o istnieniu czlowieczenstwa w wyzszym tego slowa rozumieniu; interesuje mnie zebranie powodow, ktore przemawialyby za schematyka umyslu, ktorego rozwoj byl etapem ewolucji, a nie darem od wyzszego stworcy

nie wiem jednak, na jakie studia sie udac, by zajmowac sie podobnymi zagadnieniami (nawet jezeli moje zalozenia sa bledne, chcialbym pracowac z podobną tematyką). myslalem poki co o medycynie, a potem psychiatrii, chociaz nie jestem pewien, czy ten kierunek dalby mi odpowiednie wyksztalcenie. na razie jestem jeszcze w 1 klasie liceum, wiec mam czas na decyzje, ale jednak nie chce bezczynnie czekac.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: cel badań naukowych - jaki kierunek bedzie odpowiedni?

Post autor: Trzyszcz »

Konkordat zabrania prowadzenia tego typu badań i otwierania kierunków powiązanych z takimi zagadnieniami. Jak chcesz się czymś takim zajmować musisz wyjechać za granicę.
simu62
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2019, o 08:41

Re: cel badań naukowych - jaki kierunek bedzie odpowiedni?

Post autor: simu62 »

o, dziękuję bardzo, nawet nie wiedziałem. teraz trochę mnie to przeraziło, bo studia za granicą to nie to, co mogłoby być na moich siłach (nauka języka specjalistycznego zdecydowanie spowolniłaby proces, a ten czas wolałbym poświęcić na poszerzanie wiedzy, a nie uzupełnianie słownictwa).
wiesz może, czy dałoby się wykształcić w polsce, a potem ewentualnie wyjechać za granicę na dalsze poszerzanie wiedzy i badania, ale pracować dalej w języku polskim?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: cel badań naukowych - jaki kierunek bedzie odpowiedni?

Post autor: Trzyszcz »

Przecież chcesz prowadzić badania. Wszelkie poważne publikacje są w języku angielskim, więc i tak musisz się tego specjalistycznego słownictwa nauczyć.
"pracować dalej w języku polskim" za granicą możesz jedynie w magazynie. Przynajmniej dopóki Ukraińcy od nas nie wyjechali dalej na zachód i nie wyparli Polaków.

W Polsce i tak żadne studia by ci nie pomogły bo wszelkie zagadnienia związane z tym czym chcesz się zajmować zostały usunięte z programów nauczania lub nawet przekłamane.

Do tego musisz liczyć się z utrata obywatelstwa, podobnie jak ludzie prowadzący badania na ludzkich embrionach i weryfikujący cuda. A gdybyś miał za sobą studia w Polsce w grę wchodzi nawet zwrot kosztów poniesionych przez państwo na twoje wykształcenie.
simu62
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2019, o 08:41

Re: cel badań naukowych - jaki kierunek bedzie odpowiedni?

Post autor: simu62 »

naprawdę dziękuję, nie spojrzałem na to od tej strony; trzeba będzie pozbyć się uprzedzeń i wziąć ostro do roboty.
zapytam jeszcze tylko - czy studia w Niemczech dałyby mi wykształcenie w tym kierunku? byłby to odpowiedni kraj?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości