POPRAWA MATURY I CO DALEJ? DOKUMENTY I PODSTAWY PRAWNE

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
martini1
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2019, o 13:23

POPRAWA MATURY I CO DALEJ? DOKUMENTY I PODSTAWY PRAWNE

Post autor: martini1 »

Witam

Chciałbym ustalić w jednym miejscu kolejne kroki. Miło by było gdyby ktoś kto już to robił się wypowiedział lub podał jakąś podstawę prawną bo nigdzie tego nie widziałem.

Zdałem maturę rok temu. W tym roku chcę podwyższyć wyniki. Załóżmy, że 3 przedmiotów które chcę podwyższyć uda się z jednego tylko. Tutaj pojawiają się pytania.

1. Idę odebrać wyniki do szkoły w której zdawałem. Dostanę tam aneks do świadectwa?
2. Co na tym aneksie będzie? Czy tylko, że podwyższyłem z jednego przedmiotu, czy że jednocześnie podwyższyłem i obniżyłem z dwóch
3. Czy aneks dostaje się zawsze? Chodzi mi o moment gdy mamy taki sam wynik procentowy a inny centylowy lub odwrotnie.
4. Załóżmy że mam już wyniki i zgłaszam się do systemu rekrutacji. Rok temu rekrutowałem się w tym samym systemie ale się nie dostałem. Mam tam robić nowe konto czy stare będzie aktywne?
5. Czy mając te aneksy i wszystko inne mogę w rekrutacji podać wynik wyższy z jednego przedmiotu z innego roku i wynik wyższy z drugiego przedmiotu z innego roku? (wiem że zagmatwane więc przykład z matmy miałem 90% i poprawiłem na 85% a z chemii 70% i poprawiłem na 80%. Czy mogę podać z matmy 90% i 80% z chemii)
6. Czy OKE wyda mi jakieś zaświadczenia dodatkowo do rekrutacji, czy wszystko dostanę od szkoły?

Proszę niech ktoś się wypowie nawet z autopsji, natomiast nowy temat zakładam aby w tym miejscu pozbierać linki do podstaw prawnych na ten temat, więc jeśli ktoś ma to niech się podzieli bo przyznam że nigdzie takowych nie widziałem i jest to temat widmo.
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: POPRAWA MATURY I CO DALEJ? DOKUMENTY I PODSTAWY PRAWNE

Post autor: TanksAreAwesome »

1. Dostajesz aneks tylko jeżeli poprawiłeś wynik.
2. Tak samo - będzie tylko ten przedmiot, który poprawiłeś. Jak poprawiałeś 3 przedmioty i tylko z 1 masz wyższy wynik to będzie informacja tylko o nim.
3. Tylko jak masz wyższy, centyle nie mają tutaj nic do rzeczy.
4. Nowe konto, bo stare wygasa wraz z zakończeniem rekrutacji.
5. Zawsze podajesz wyższy wynik, bo przecież po to poprawiasz :) Nawet jak masz 5 aneksów i na każdym poprawione coś innego to podajesz najwyższy wynik.
6. Nic mi nie wiadomo o jakimś dodatkowym zaświadczeniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości