Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Piotrr »

Mój kumpel też zarabia 8 tysięcy miesięcznie i też nie robi 500 godzin miesięcznie... Ale 350 już tak. Zasuwa na dyżurach, o które bynajmniej się nie prosi. Tylko oczywiście polaczkowaty naród widzi to, że on zarabia grube tysiące i pazerny doktorzyna drze się że mu ciągle mało. A owszem mało,za wykształcenie które ma i życie prywatne które poświęca dla pracy. I tylko żaden polaczek nie ma pojęcia, że gdyby tak nie za*ierdalal dniami i nocami, to by pocalowal drzwi soru w klamke i dogorywał pod nimi. Tak,też mam kolegę, który zarabia 7-8k miesięcznie i nie pracuje 500 godzin
W końcu lekarz
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Polaczka chytrość i chciwość na kasę nie zna granic.
Co niektorzy studiują po dwa kierunki lek i lek dent, by mieć dwa dyplomy, i mieć w ch. kasy na koncie. Szkoda tylko, że studiując te 2 kierunki ludzie nie dają rady, a jak mają w rodzinie lekarza, to wszystko od ręki załatwić idzie z dziekanem. Wystarczy liznąć hajsem.
Fakt faktem, że lekarz powinien zarabiać tyle na ile zasługuje. Ale tu jest Polska, tu nie zarobisz. Zawsze o połowę mniej zarabiasz we wszystkich zawodach.

Dla przykładu pracując w 4 b systemie, w szkodliwych warunkach, bo pracuje przy obróbce aluminium gdzie wszystko czyli zapylenie unosi się w górę. Wszystko wdychasz, smród jest nie do zniesienia, ale z czasem organizm się przyzwyczaja. Zarabiamy przy tym brutto 2650 zł plus premia, motywacyjna, za niechorowanie, i nie branie na rządanie, to netto podliczajac wszystko wychodzi te 3k. Uwaga ❕ szkodliwe nie jest płacone.
PiSlamizacja zamiast zająć się tym co jest ważne, to zajmują się bzdurami. Wyrzucając hajs w błoto. 500+ dają ludziom wielodzietnym, bo nikt w rodzinie nie jest zdolny do roboty. Bo po co? Państwo płaci.
Teraz dają hajs na zwierzęta, jeśli ktoś ma gospodarstwo rolne. Skoro znajdują się pieniądze na tego typu akcje.
To dlaczego nie ma pieniędzy dla zawodów, które zasługują na wiecej?
Popsuty zniszczony kraj.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Mårran »

Haha james Ty trollku mały, już już zakładaj nowe konto i za.rok matura xD
Pani Buka
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: avis »

Od dawna można się było skapnąć że Dżejms Bond to troll poziom master
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Nie no żadnych kont, i żadnego pisania w przyszłym roku. To już bezsensu.
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

Mam 39 i jestem na drugim roku lekarskiego. Jedna z najlepszych decyzji w życiu! Po co to piszę? Żeby przynajmniej cześć z Was odpuściła sobie strachy „że są za starzy” i przekonania że „JUŻ nie warto”. Jeśli bym nie poszedł na medycynę, za pięć lat miałbym 44 lata. A że poszedłem , to będę miał 44 lata plus dyplom w kieszeni. Taki dyplom to fajna rzecz 😉
Odwagi i powodzenia!
Staryale
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 12:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Staryale »

Kwestie fin musiałeś ogarnąć wcześniej - jesteś na niestacjonarnych?
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

Finanse:
- oszczędności (wiele lat normalnie pracowałem)
- zejście z poziomu życia, radykalne
- praca, ile się da (różnie z tym bywa)
- żona, która dzielnie to znosi
- niecierpliwe wyczekiwanie wakacji i 3 roku, żeby już normalnie pracować

Nie, jestem na stacjonarnych. Czesne byłoby ponad możliwości fib
Staryale
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 12:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Staryale »

Twoim zdaniem da sie normalnie pracowac na 3 roku ?
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

To zależy co się rozumie pod pojęciem „normalnie pracować”. Jak masz zawód, który możesz wykonywać sprzed komputera w domu, to raczej tak. Jak zawodu takiego nie masz, no to trudniej, ale 20-30 godzin tygodniowo powinno się dać wykroić
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: koalarozek »

ooo rubisco jesteś! Właśnie o Tobie wspominałam na tym forum. Myślałam, że przepadłeś jak kamień w wodę. Fajnie, że już na 2 roku. Jesteś najstarszy? Czy są oprócz Ciebie jakieś dinozaury?
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: koalarozek »

ooo rubisco jesteś! Właśnie o Tobie wspominałam na tym forum. Myślałam, że przepadłeś jak kamień w wodę. Fajnie, że już na 2 roku. Jesteś najstarszy? Czy są oprócz Ciebie jakieś dinozaury?
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

Na pierwszym roku była jeszcze koleżanka mniej więcej w moim wieku, ale odpadła. Smutna sprawa.

Teraz jak się oglądam, to prócz mnie nikogo powyżej 30-tki to raczej nie widzę, ale są legendy że na czwartym roku jest dziewczyna w wieku 40 lat. Czy to prawda, czy nie to nie wiem. Jeśli tak, to jej się laur seniora pozornie należy, ale to nie prawda. Na czwartym będę miał 41 :) więc relatywnie jestem bardziej dinozaurzy 😉
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości