Matura z fizyki 2017.

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Bartolomeo97
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2017, o 12:40

Matura z fizyki 2017.

Post autor: Bartolomeo97 »

Hej, jestem tu nowy, ale mam nadzieję, że mi pomożecie.
Otóż w tym roku piszę maturę z fizyki. Problem polega na tym, że chodziłem na profil mat-geo, więc fizyki praktycznie nie miałem (no może w pierwszej klasie, ale nauczycielka raczej tak sobie uczyła, nic nie pamiętam ).
Kupiłem sobie repetytorium Nowej Ery, planuję kupić jakieś podręczniki, żeby mi bardziej wyjaśniły, ale moje pytanie dotyczy bardziej takiego zbioru zadań. Chciałbym, żeby był to taki fizyczny odpowiednik Kiełbasy z matmy - trochę teorii, jakieś zadania wprowadzające (gdyby takowe były byłoby super) i zadania typowo maturalne. Coś polecacie?
Awatar użytkownika
Agrel3517
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2017, o 10:53

Re: Matura z fizyki 2017.

Post autor: Agrel3517 »

Mi co prawda do matury trochę jeszcze brakuje ale mogę Ci polecić Fizykę i astronomię Mariana Kozielskiego wydawnictwo PWN - mowa oczywiście o zakresie rozszerzonym. Są 3 części, a wszystko jest napisane w dość przystępny sposób, także mi np. bardzo dobrze się to czyta. No i do tego jakieś przyzwoite repetytorium. Niby są dedykowane osobno ("Fizyka i astronomia zbiór zadań - zakres rozszerzony) ale jednak polecam się rozejrzeć za czymś innym jeszcze, bo jak to się mówi - zadań nigdy zbyt wiele. Słyszałem dobre opinie o zbiorze zadań Z fizyką w przyszłość wydawnictwa zamkor jednak jeszcze nie miałem okazji sam go rozwiązywać. Osobiście nie polecam szukania teorii i zadań w jednym podręczniku, ponieważ może się to mijać z celem i tylko na tym stracisz, jednak jest to jedynie moje subiektywne zdanie.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem
Bartolomeo97
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2017, o 12:40

Re: Matura z fizyki 2017.

Post autor: Bartolomeo97 »

Jeszcze znalazłem coś takiego, podobno inni polecają, ktoś może się wypowiedzieć na temat tej książki?
Załączniki
zbior_zadan.jpg
zbior_zadan.jpg (18.9 KiB) Przejrzano 14433 razy
Lalo
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2019, o 18:32

Re: Matura z fizyki 2017.

Post autor: Lalo »

Czy znajdę gdzieś odpowiedzi z dzisiejszej fizyki na poziomie podstawowym??
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości