matura a rocznik 86

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: matura a rocznik 86

Post autor: James Bond »

Uczycie się? Przygotowujecie się do przyszłorocznej?
R-adrenalina
Posty: 6
Rejestracja: 2 mar 2019, o 14:05

Re: matura a rocznik 86

Post autor: R-adrenalina »

Witam.
Czytam Wasze forum i szukałem osób starszych, którzy zamierzają poprawiać maturę w przyszłym roku.
Starszych, bo sam jestem 93 rocznik.
Skończyłem liceum maturę pisałem 2012, później próbowałem z biologie chemię, ale w szkole miałem rozszerzoną biologię, podstawową chemię i nie wyszło.
Więc dałem spokój. Naszła mnie myśl, by spróbować raz jeszcze tym razem mądrzej.
Są tu starsze roczniki, które rozpoczęli studia w późnym wieku? Jak to wszystko wygląda?
sobolowo
Posty: 1
Rejestracja: 1 cze 2019, o 14:08

Re: matura a rocznik 86

Post autor: sobolowo »

Hej,

ja jestem rocznik '92 i również przymierzam się do zdawania matury w przyszłym roku. Długo się wahałam, czy ma sens próba spełnienia marzenia po tylu latach, ale miło widzieć, że nie tylko ja próbuję iść w tę stronę :)

Pomyślałam, że fajnie by było stworzyć może jakąś grupę, na której moglibyśmy wymieniać się materiałami, rozwiewać swoje wątpliwości przy kłopotliwych zagadnieniach i po prostu zapewniać sobie pewnego rodzaju wsparcie. Dajcie znać, jeśli będziecie zainteresowani. :) Trzeba w końcu na tę medycynę się dostać! ;)
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: matura a rocznik 86

Post autor: James Bond »

Bardzo się cieszę, że jeszcze są wapniaki, które dalej chcą się przygotowywać do matury. By spełniać marzenia. Wielkie brava. Powodzenia
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: matura a rocznik 86

Post autor: Tecolote »

Rocznik 93. W przyszłym roku mam zamiar zdawać biologię i (być może) chemię. :) Pozdrawiam.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: matura a rocznik 86

Post autor: 160punktow »

Pracujecie, studiujecie coś innego w międzyczasie? Ile czasu poświęcacie na naukę biochemu?
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: matura a rocznik 86

Post autor: Tecolote »

Pracuję od poniedziałku do piątku, w weekendy dojdą zjazdy. Uczę się tyle, na ile mam ochoty i sił. Dlatego chemia jest w moim przypadku opcjonalna.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: matura a rocznik 86

Post autor: James Bond »

Zmieniłem pracę. Pracuje od poniedziałku do piątku po 10h. I mam trochę wolnego czasu. Weekendy wolne.
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: matura a rocznik 86

Post autor: Tecolote »

James, pracujesz fizycznie czy umysłowo? Dajesz radę uczyć się po pracy, w tygodniu?
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: matura a rocznik 86

Post autor: Dr_Wstrzas »

Rocznik 91 melduje się, ale podobno młodo wyglądam. Tak w ogóle to dlaczego James piszesz, ze wapniaki ? Ja mam w sobie duże pokłady energii życiowej, masę planów do zrealizowania i absolutnie nie czuje się na cokolwiek za stara, a już na pewno nie na spełnianie marzeń. Do tej pory tylko czytałam to forum i śmieszy mnie ta spina ,, młodych,, , to już moja babcia jest bardziej wyluzowana. Będę zdawać rozszerzona biologię i chemię . Ciesze się , ze jest nas więcej i możemy się wspierać na tym forum :) . Macie już jakieś konkretne miasta, w których chcielibyście studiować,
czy nie ma to znaczenia ?
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: matura a rocznik 86

Post autor: Tecolote »

Trzeba realizować swoje plany i marzenia. Cały czas robić coś, co pcha nas do przodu i daje nam pozytywnego kopniaka do działania. Na naukę, także w formie studiów, nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza dla takich młodych ludzi, jakimi jesteśmy, hihi.
Dlatego zdecydowałam się startować w tym roku na zaoczne na ŚUM. Niełatwo będzie pogodzić cotygodniowe zjazdy weekendowe z pracą, ale... czego nie robi się, żeby spełniać swoje marzenia?
A biologię zamierzam zdawać sama dla siebie, bo żałowałam bardzo, że nie wybrałam jej jako jednego z przedmiotów maturalnych.
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: matura a rocznik 86

Post autor: Dr_Wstrzas »

Czyli rozumiem, ze nie planujesz po maturze lek/lek-dent ? Ja jestem w to tak wkrecona, ze najlepsza forma odpoczynku jest ksiazka i nauka, wiec dlaczego miałabym nie robić tego w formie pracy przez resztę życia ? :) Dlatego, ze ktoś inny niż ja ma z tym problem ? Myśle, ze te krytykujące osoby nie znają z autopsji słowa ,,pasja,, . Tak więc kochani : nie oglądamy się za siebie, tylko lecimy z tym koksem.
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: matura a rocznik 86

Post autor: Tecolote »

Bardzo chciałabym iść na lekarski, ale sytuacja życiowa zmusza mnie do wyboru między kierunkami prowadzonymi w trybie weekendowym. Niestety, nie mogę zrezygnować z pracy. Wybór padł na fizjoterapię, więc nie mam powodów do narzekań.
Kochane Wapniaki, z jakich podręczników korzystacie?

Do boju!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości