Doktorat - chemia organiczna

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Doktorat - chemia organiczna

Post autor: eryk444 »

Witajcie, mam szczerą nadzieję o trochę pomocy z Waszej strony.

Otóż - skończyłem farmację i interesuje mnie praca naukowa. Marzy mi się pracować w zespole projektującym leki. Oczywiście niekoniecznie w Polsce - jestem otwarty, bo nic mnie tu nie trzyma.
Czytałem na wielu forach i polskich i angielskich, że do pracy w takich miejscach najlepszy będzie doktorat z chemii organicznej. Dziedzina ciekawa, zawsze lubiłem sie uczyć, na studiach większych problemów nie było (a było ciężko, oj było...).
Do tej pory myślałem o doktoracie za granicą, ale w sumie instytut PAN w Warszawie chyba nie jest złym pomysłem? Czy ktoś z Was wie jak trudno się dostać? Wiem, że trzeba zdać egzamin wstępny - czy przygotowanie się do niego z McMurrego (od deski do deski) starczy? Czy trzeba mieć duże doświadczenie w pracy na pełny etat w labie (póki co mam za sobą tylko praktyki studenckie)?
Nawet deklarują, że pomagają w znalezieniu pracy za granicą.

Czy to dobry pomysł?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości